Tuesday, January 25th, 2022

Yerel Etki Alanı Denetleyicisi Başlangıç ​​İşletmeniz İçin Neden Önemlidir?

Çoğu başlangıç ​​işletmesi, sahibi için bir bilgi kaynağı ana makine olarak hizmet veren tek bir bilgisayarla bir ev konumundan başlar. İşletme büyüdükçe, mal sahibi genellikle ev tabanlı girişimden, artık günlük operasyonlarında daha fazla kişinin yer aldığı bir işletmeye yumuşak bir geçiş planlayamaz. Bu belki de sıfırdan yerel bir etki alanı kurmayı düşünmenizin ana nedenidir.

Giriş seviyesi bir sunucunun maliyeti, yeni iş için işlerin sorunsuz yürümesini istiyorsanız, göz önünde bulundurulması gereken bir masraf değildir. Çoğu insanın küçük işletme başlatma sırasında yaptığı yaygın hatalar arasında yerel bir etki alanı kurmama ve genel e-posta hizmet sağlayıcılarının kullanılması yer alır. Basit bir alan adı kaydetmek, işletmenize e-postalarınızı yönetmek için kontrol panelinde iyi bir platform sağladığından iyi bir fikirdir. E-postalar, hiçbir işletmenin onsuz yaşayamayacağı modern iş ortamının kaçınılmaz bir parçası haline geldi.

Geçişi Sorunsuz Bir Şekilde Yönetmek

Yeni işiniz için giriş düzeyinde bir sunucu satın alacak kadar akıllıysanız, stratejik olarak yerel bir etki alanı denetleyicisi oluşturabilir ve paylaşılan kaynaklarınızı sıfırdan yönetmek için klasörler oluşturabilirsiniz. Bazı insanlar kişisel bilgisayarlarını kullanır ve hatta ERP veri tabanlarını aynı bilgisayardan oluşturur. Bu, özellikle kişisel bilgilerinizi şirketin bilgileriyle karıştırdığınızda büyük bir zorluk teşkil edebilir. Yeni işçileri işe almaya başladığınızda bu durum daha da karmaşıklaşıyor. Bunun nedeni, kişisel bilgisayarınızdaki klasörleri ve veritabanlarını yeni çalışanlarınızla paylaşmak zorunda kalabilmenizdir.

Yerel bir domain üzerinde ERP veritabanları ve diğer paylaşımlı klasörler gibi şirket kaynaklarınız varsa, ihtiyacınız olan bilgileri yeni üyelerle paylaşmakta sorun yaşamazsınız. Yerel etki alanı size yerel etki alanındaki tüm kullanıcıların erişim haklarını yönetme fırsatı verir. Bu basitçe, belirli veritabanlarına kimin erişebileceğine ve hatta düzeltme veya değişiklik yapabileceğine karar verebileceğiniz anlamına gelir. Ofisinizde olmayabileceğiniz zamanlarda, çalıştırdığınız işletim sistemi seçimine bağlı olarak sunucunuzdaki önemli kaynaklara yine de erişebilirsiniz. Çoğu sunucu işletim sistemi, özelleştirilmiş yapılandırmalara bağlı olarak kullanıcılara uzaktan erişim sağlar.

Daha da iyisi, sunucuların size depolama alanını genişletmek için yer sağlayacağı gerçeğidir. Kuruluşunuz büyüdükçe alanınız biterse, daha fazla depolama kapasitesine sahip sabit diskler satın alarak depolama alanını her zaman artırabilirsiniz. Aynısını dizüstü bilgisayarlardan ve kişisel masaüstü bilgisayarlardan yapmaya kıyasla, sunucudaki depolama hacmini yeni bir kurulum yapmadan genişletmek daha kolaydır. Yerel olarak bir şeylerin ters gitmesi durumunda verilerinizi olası kayıplara karşı korumak için sunucuların yedeklenmesi de daha kolaydır. Etki alanı denetleyicisi, her kullanıcı tarafından günlükleri belgelediği için sistemde yapılan değişiklikleri bilmenizi ve hatta izlemenizi sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir