Tuesday, January 25th, 2022

Yazılım Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı – Yazılım Geliştirme Dış Kaynak Kullanımı İçin En Önemli 5 Neden

Teknolojideki hızlı gelişmeler ve maliyetleri azaltmak ve verimliliği artırmak için alternatifler arayan işletmeler ile birlikte, yazılım geliştirme dış kaynak kullanımı kesinlikle şirketlerin uygulamak istediği ana stratejik seçeneklerden biri haline geldi.

Tüm bu dış kaynak kullanımı eğilimlerini görünce, şirketlerin yazılım geliştirme projelerini dışarıdan temin etme kararlarına dayandırdıkları birkaç ortak nokta vardır.

Bu en önemli beş neden aşağıda listelenmiştir.

Maliyet azaltma

Firmaların dış kaynak kullanmayı tercih etmelerinin ana nedenlerinden biri maliyetlerin azalmasıdır. Bu maliyetler, işgücü, eğitim ve sertifika maliyetleri, ofis alanı kiralama ücretleri, kamu hizmetleri ve diğer şirket harcamalarının azaltılması açısından olabilir.

Birincisi, BT uzmanlarının maaşları, Batılı meslektaşlarıyla karşılaştırıldığında, dış kaynak kullanım destinasyonlarının çoğunda kesinlikle daha düşüktür.

Verimlilikte artış

Dış kaynak kullanımı, belirli çalışma saatlerinin sınırını kaldırmayı mümkün kılmıştır. Şirketiniz 7/24 devam eden bir operasyona sahip olabilir. Açık denizdeki meslektaşlarınız, karadaki meslektaşlarınız uyurken devralabilir ve bunun tersi de geçerlidir.

Ancak artan işletme maliyetleri ile üretkenlikte artış, pek çok kuruluş için kesinlikle çekici bir faktördür. 7/24 yazılım geliştirme işleminin kurulmasının çok zor olduğunu ve o kadar verimli çalışmadığını unutmayın.

Çeşitli ve bol kaynak havuzu

Şirketinizi coğrafi konumunuzdaki bir yetenek havuzuyla sınırlamak yerine, artık dünyanın her yerinden kaliteli yetenekler elde edebilirsiniz.

Şirketinizin, BT endüstrisindeki en yetenekli kişilerden oluşan bir ekip çalıştıran bir denizaşırı satıcı bulma ve ardından onları birer birer bulma şansı daha yüksektir. Bu kurulumla, yazılım geliştirme projeniz üzerinde çalışan doğru ve en iyi kişilere sahip olduğunuzdan emin olursunuz.

Kaynakların kalitesi

Kuruluşunuz yalnızca çeşitli ve bol miktarda kaynağa erişim sağlamakla kalmaz, aynı zamanda kaliteli ve yüksek vasıflı yeteneklere de erişebilirsiniz. En iyi dış kaynak kullanım destinasyonlarının çoğu, yazılım mühendisliği ve bilgisayar bilimleri alanında yüksek lisans derecesine sahip mezun öğrencilere sahiptir.

Bunun nedeni, Hindistan, Doğu Avrupa ülkeleri ve Çin gibi bu ülkelerin Batılı emsallerine kıyasla eğitime çok daha fazla değer vermesidir. Sonuç olarak, bu ülkelerde yüksek kaliteli BT becerilerine sahip oldukça fazla sayıda kaynak insan bulunmaktadır.

Yerleşik Süreçler

Doğru yazılım geliştirme süreçlerini oluşturmak, özellikle bunlar henüz kuruluşunuzda mevcut olmayan gereksinimler olduğunda, maliyetli ve zaman alıcı olabilir.

Bu nedenle, bu süreçleri halihazırda uygulayan bir dış kaynak yazılım geliştirme ekibiyle bu süreçleri oluşturmak genellikle daha kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir