Tuesday, January 25th, 2022

Xero Muhasebe Yazılımı: Fiyatlandırma, Özellikler, İncelemeler ve Alternatiflerin Karşılaştırılması

Xero Nedir?

Ödüllü muhasebe yazılımı Xero, piyasada bulunan en sevilen finansal işbirliği uygulamalarından biridir. Yazılım, muhasebe kategorisinde liderler ve en iyi oyuncular arasında oldukça popülerdir.

Xero’nun tasarımı, sektörlerinden bağımsız olarak küçük işletmelerin gereksinimlerini karşılayacak şekilde ayarlanmıştır. Popüler uygulama, genellikle bir muhasebecinin finansal faaliyetlerini yönetmesi için en kullanışlı varlıktır. Xero’yu harika yapan şey, muhasebedeki önemli boşlukları kapatmaya yardımcı olan birinci sınıf özellikleri bir araya getirirken kolaylığı ve kullanılabilirliğidir.

Xero’nun sahip olduğu büyük bir avantaj, sıfır muhasebe bilgisine sahip birinin bile, en standartlaştırılmış ve karmaşık finansal kavramlar bile eğlenceli hale geldiğinden, yönetimi kolay bulmasıdır. Örneğin, çifte defter tutma işinin kökenine kadar izlenebilir, ancak Xero, uzman olmayan kullanıcılar tarafından rahatsız edici olmanın damgasını kırar. Muhasebe uygulamalarının mantığı ve terminolojisi bozulmadan kalır, ancak operasyonlar sıradan bir kişinin bile iş ihtiyaçlarına göre anlaması ve kullanması için basitleşir.

Kullanım kolaylığı ve Xero’yu dünya çapındaki en üst düzey şirketler arasında kayda değer bir isim haline getirerek muhasebe işinde bu rekabetçi sektördeki en önde gelen oyunculardan daha iyi performans gösteriyor. En iyi muhasebe uygulamaları konusunda yeterli bilgiye sahip olmadıkları düşünülse de, Xero’nun sertifikalı danışmanlarının rehberliği, yolculuk boyunca size yardımcı olur.

2006 yılında Yeni Zelanda’da kurulan Xero, başta Avustralya, Amerika, İngiltere ve Avrupa olmak üzere küresel pazarlarda olağanüstü büyüme oranları kaydediyor. Bugün 475.000’den fazla işletme ve muhasebeci Xero kullanıyor. Çeşitli muhasebe sistemleri ve üçüncü taraf uygulamalarla ortak olan Xero, muhasebe yolculuğunuzu sorunsuz bir gezi haline getirmek için kullanışlılığını genişletir.

fiyatlandırma

Xero, benzersiz iş gereksinimlerinize uyan değişken fiyatlandırma planları sunar. Şu anda, Xero artık bordro içermiyor ve en pahalı planına harcamalar ve çoklu para birimi desteği gibi birkaç özelliğe sınır koydu. Bununla birlikte, her plan, sınırsız kullanıcı ve canlı banka beslemeleri sunarak işletmelerin her zamanki gibi işlemlerini indirmesine, sınıflandırmasına ve gerçekleştirmesine izin verir.

Muhasebe yazılımı, aylık olarak faturalandırılan üç farklı fiyatlandırma planı sunar. Abonelik planını istedikleri zaman iptal edebilir, ancak bir aylık bir bildirim süresi ile. Xero, yazılımı satın almadan önce keşfetmek için kurulmuş bir demo şirketi ile 30 günlük ücretsiz deneme süresi sunar. Kâr amacı gütmeyen bir kuruluş veya birden fazla şirketin sahibi, muhasebe yazılımı şirketinden indirimlerden yararlanabilir.

Xero’nun fiyatlandırma planlarına bir göz atalım:

marş

Xero’nun Erken planı aylık 20 ABD Doları tutarındadır ve serbest çalışanlar, bağımsız tüccarlar ve yeni işletmeler için idealdir. Plan şunları içerir:

 • 20 adede kadar fatura ve fiyat teklifi gönderme

 • 5 faturaya kadar girme

 • Banka işlemlerinin mutabakatı

 • Hubdoc ile faturaları ve makbuzları yakalama

İsteğe bağlı eklentiler, sırasıyla 4 $ ve 7 $ karşılığında talep giderlerini ve takip projelerini içerir.

Standart

Standart planın maliyeti aylık 30 ABD dolarıdır ve büyüyen küçük işletmeler için idealdir. Plan şunları içerir:

 • Fatura ve teklif gönderme

 • Fatura girişi

 • Banka işlemlerinin mutabakatı

 • Hubdoc ile faturaları ve makbuzları yakalama

İsteğe bağlı eklentiler, sırasıyla 4 $ ve 7 $ karşılığında talep giderlerini ve takip projelerini içerir.

Ödül

Premium planın maliyeti aylık 40 ABD dolarıdır ve her büyüklükteki yerleşik işletme için idealdir. Plan şunları içerir:

 • Fatura ve teklif gönderme

 • Fatura girişi

 • Banka işlemlerinin mutabakatı

 • Hubdoc ile faturaları ve makbuzları yakalama

 • Birden fazla para birimi kullanma

İsteğe bağlı eklentiler, sırasıyla 4 $ ve 7 $ için talep giderlerini ve takip projelerini içerir.

Özellikleri

Banka mutabakatı

Xero, tüm finansal işlemleri ilgili muhasebe işlemlerine bağlamadan önce veritabanına aktarır. Eşleşme onaylandığında, işlem sistemde mutabakata varılacaktır. Uygulama, daha fazla banka hesabından, kredi kartından ve PayPal hesabından beslemeleri içe aktarabilir. Yazılım ayrıca özel kurallarınızı oluşturarak daha karmaşık işlemler gerçekleştirmenize olanak tanır. Hızlı nakit kodlama özelliği ile önceden kodlanmış banka ekstrelerini içe aktarabilir ve otomatik olarak mutabakatını yapabilirsiniz.

Gösterge Paneli

Xero panosu, işletme sahiplerinin önemli hesaplarının, gelir ve gider raporlarının, yaklaşan faturaların ve bekleyen faturaların eksiksiz bir resmini elde etmelerini sağlayarak, şirketlerinin tüm finansal faaliyetlerini anlamalarına yardımcı olur. Gerekirse belirli hesapları izlemek için bildirimleri açabilirsiniz.

Xero’nun kontrol panelinin kullanımı ve gezinmesi kolaydır ve kullanıcının ihtiyaç duyduğu her bilgiyi anlamasına yardımcı olur. Kontrol panelinde hesap ekleme, fatura ve fatura kesme gibi görevleri de gerçekleştirebilirsiniz.

faturalandırma

Faturalama sistemi, muhasebe paketinin önemli bir parçasıdır ve işletme faturaları oluşturmanıza ve özelleştirmenize yardımcı olur. Şirketinizin logosunu ekleyebilir, döviz çevirme işlemi yapabilir, farklı müşteriler için farklı şablonlar kaydedebilirsiniz.

Sistem, PayPal hesapları, banka havaleleri veya kredi kartları gibi çeşitli kaynaklardan yapılan ödemeler için fatura düzenleyebilir. Xero’nun faturalandırma aracı, faturanız alıcı tarafından açıldığında uyarı verir.

Xero, faturayı müşteri tarafından kullanılan para birimine otomatik olarak dönüştürerek manuel dönüştürme yükünü azaltır.

Güvenlik ve Otomatik Güncellemeler

Güvenlik, özel bilgileri tutan ve onu bilgisayar korsanlarından ve diğer kötü niyetli saldırganlardan koruyan bir bulut sistemi için son derece önemlidir. Geliştiriciler tehdidi anlıyor ve bu nedenle verileri güvende tutmak için özel bir güvenlik ekibi sağlıyor.

Xero ekibi, sürekli olarak yeni özellikler ekleyerek hizmetlerinde sürekli iyileştirmeler için çaba gösterir. Bu, uygulamanın verimliliğinin ve kullanıcı deneyiminizin her zaman optimum düzeyde olmasını sağlar.

yarışmacılar

QuickBooks

QuickBooks, küçük işletmelerin muhasebe ve finanslarını yönetmelerine yardımcı olan bulut tabanlı bir muhasebe çözümüdür. Bir müşteri, otomatik senkronizasyon ile tüm hesapları görüntüleyebilir. Gerekli muhasebe ve müşteri iletişim özelliği de kendi yerel iOS ve Android uygulamalarında yapılabilmektedir.

Zoho Kitapları

Zoho Books, küçük işletmeler için işlerini ve nakit akışlarını yönetmelerine yardımcı olmak için ideal olan başka bir akıllı muhasebe çözümüdür. Uygulama kullanıcı dostudur, eyleme dönüştürülebilir, veri tabanlı içgörüler oluşturmak için hayati özelliklere sahip temiz bir tasarıma sahiptir.

TazeKitaplar

FreshBooks, küçük işletmelerin faturalandırmayı kolaylaştırması için ideal, ödüllü, sağlam bir bulut muhasebe uygulamasıdır. Yazılım, projeleri ve vergileri yönetmek için özel modüller sağlarken, kullanıcıların önemli süreçleri kolaylıkla yönetmesine olanak tanır.

Bitiş Notları

Zengin entegrasyonları ve güçlü özellikleri ile Xero, muhasebe amaçlı ideal bir yazılımdır. Çoklu otomasyon ile uygulama, aksi takdirde manuel görevleri yerine getirirken işletmenize zaman kazandırır. Bu nedenle, Xerox işletmeler için ideal muhasebe yazılımıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir