Tuesday, January 25th, 2022

VoIP Fatura Yazılımı

VoIP, IP Üzerinden Ses (İnternet Protokolü) veya daha yaygın bir deyişle İnternet üzerinden telefon hizmetinin kısaltmasıdır. Temel olarak, bir kullanıcının sesinin daha sonra bilgisayar ağları üzerinden gönderilebilecek küçük dijital veri paketlerine dönüştürülmesine izin veren bir dizi ortak İnternet standardıdır. Alıcı uçta, VoIP bilgisayarları, veri paketlerini normal bir telefon hattındaymış gibi duyulabilen geleneksel bir ses sinyaline yeniden birleştirir. Bu, son birkaç yıldır İnternet topluluğunda köpüren çevrimiçi bir şemadır. VoIP’nin önemli bir avantajı, sıradan telefon hizmetleri tarafından ücretlendirilen geçiş ücretlerinden kaçınmasıdır.

Faturalama ve diğer süreçleri yöneten VoIP fatura yazılımı da vardır. Bu yazılım her türlü işletme tarafından kullanılabilir. Müşterilerin, kendilerine gönderilecek faturaların ve diğer detayların bir protokol aracılığıyla takip edilmesine yardımcı olur. Bu yazılım, VOIP iş ihtiyaçlarınızı karşılayan geniş bant telefon, bilgisayardan telefona, toptan satış (sonlandırma), trafik alışverişi, uluslararası geri arama ve ön ödemeli arama kartları gibi özelliklere sahiptir.

VoIP faturalandırması, Quintum, Cisco, Sylantro, Veraz, Nextone, IPtel, Mera ve diğer uyumlu cihazlar gibi popüler ağ geçitleri, ağ geçidi bekçileri, proxy’ler ve yazılım anahtarları ile sıkı bir şekilde entegre edilmiştir. Günümüzde kullanılan çoğu telefon faturalandırma sistemi, IP dışı standartlara dayalıdır, bu da onları IP hizmetlerini işlemek veya doğru şekilde faturalandırmak için donanımlı hale getirmez; bu nedenle, VoIP faturalandırması ön plana çıktı. Hizmet sağlayıcıların ve işletmelerin çoğunun işlerini genişletmek için VoIP fatura yazılımını seçmesinin nedeni, kimlik doğrulama, yetkilendirme ve muhasebe gibi temel işlevleri müşteriler gibi faturalandırmayla ilgili tüm süreçlerin etkin yönetimini kolaylaştıran hayati işlevlerle entegre etmesidir. , hizmetler, finans, hizmet dağıtımı, raporlama, trafik ortakları ve kullanıcı hakları.

VoIP faturalama yazılımı, hizmet sağlayıcıların ve işletmelerin tekliflerine uygun maliyetli VoIP hizmetlerini dahil ederek işlerini genişletmelerine olanak tanır. Ayrıca, arama kullanımı için ön ödemeli veya faturalı faturalandırma seçeneklerine olanak tanır ve esnek arama planları sunma olanağı sağlar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir