Tuesday, January 25th, 2022

Veri Kurtarma Uzmanı Tutma İhtiyacını Vurgulayan Faktörler

Herhangi bir şirketin verileri, en büyük ve en pahalı varlıklarından biridir. Bu verilerin kaybolması veya şirketin herhangi bir rakibine sızdırılması, sadece büyük mali kayıplara neden olmakla kalmaz, bazı durumlarda işletmenin tamamen kapanmasına bile neden olabilir. Tüm verilerin kağıt ortamında saklandığı ve devasa dolap ve kasalarda tutulduğu eski günlerin aksine, günümüzde veriler bilgisayar sistemlerinde saklanmaktadır ve bu nedenle şirketlerin veri kaybı açısından karşılaştıkları en büyük tehlike, sistemlerindeki veri kaybıdır. çöküyor. Şirketler, sistemin bu şekilde çökmesini önlemek için mümkün olan tüm önlemleri alır, ancak yine de sistemler öngörülemeyen birçok olay nedeniyle çökebilir ve bu nedenle, kalıcı veri kaybını önlemek için uygun ve etkili bir veri kurtarma sistemine sahip olmak önemlidir. .

Bir veri kurtarma uzmanının işe alınmasını haklı çıkaran birçok neden vardır. Bu nedenlerden bazıları aşağıda tartışılmıştır:

Zamandan tasarruf:

Verilerin kurtarılmasıyla ilgili süreç oldukça zaman alıcıdır ve bu nedenle, bir işletme verileri kendi başına kurtarmaya çalışırsa, aksi takdirde diğer iş nedenlerini ilerletmek için kullanılabilecek çok fazla çalışma saati kaybetmesine neden olabilir. Öte yandan, bu alanda bir veri kurtarma uzmanından hizmet alırsanız, tüm verilerinizi çok kısa bir sürede alabilecek ve böylece genellikle neden olduğu her türlü zaman kaybını önleyecektir. bir sistem çökmesi ile.

Daha İyi Sonuçlar:

Hiç şüphe yok ki bir uzmanın verebileceği türden sonuçları, işi kendi başımıza yaparak elde etmek mümkün değildir. Veri kurtarma işleminde de durum aynıdır. Veri kurtarma oldukça teknik ve karmaşık bir süreçtir ve kişinin bu süreci verimli bir şekilde yürütebilmesi için gerekli bilgi ve beceriye sahip olması gerekir. İlk etapta veri kaybının meydana gelmiş olabileceği birçok farklı neden olabilir. Bir uzman, nedeni belirleyebilecek ve buna göre verilerin kurtarılması için gerekli teknikleri uygulayabilecektir.

Uzaktan yardım:

Birçok işletme, bu uzmanların soruna yanıt vermenin çok zaman aldığını düşündükleri için verilerin kurtarılması için profesyonel uzmanları işe almaktan kaçınır ve bu gecikme, verilerin şirket içinde kurtarılmaya çalışılmasıyla önlenebilir. Ancak, müşterinin uzmanla telefon üzerinden iletişime geçebileceği ve uzmanın telefonla çözümler sunarak müşteriye yardımcı olmaya çalıştığı uzaktan yardım olanağı sunan birçok veri kurtarma uzmanı vardır. Sadece sistemde büyük bir arıza olduğunda, bu uzmanlar yerinde ziyaretler yaparlar.

Verilerin Kurtarma Şansını Artırın:

Veri kaybı sorununu kendi başınıza çözmeye çalıştığınızda, sorunun daha da artmasına neden olabilecek bazı teknik hatalar yapmanız büyük bir olasılıktır. Öte yandan, bir veri kurtarma uzmanı verileri kurtarmaya çalıştığında, geri alma şansı çok daha fazladır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir