Tuesday, January 25th, 2022

Veri Kurtarma Sihirbazı 3.3.4 – Adım Adım Dosya Kurtarma Kılavuzu

Veri Kurtarma Sihirbazı’nın kurulumu ve kullanımı çok kolaydır. Bunun nedeni, programın sihirbaz odaklı bir arayüz sunması ve yeni başlayanların bile fotoğrafları göz açıp kapayıncaya kadar geri yüklemesine izin vermesidir.

Aşağıdaki kılavuz size bunun doğru olduğunu gösterecektir. Başlayalım!

EASEUS web sitesinden Veri Kurtarma Sihirbazını indirin. İndirdiğiniz dosyanın adı “drwdemo.zip”. Yükleyici sıkıştırılmış olduğundan ve yalnızca 4,59 Mb ağırlığında olduğundan indirme işlemi hızlı olmalıdır.

Şimdi kurulumu başlatmak için indirilen dosyaya çift tıklayın. Devam etmek isteyip istemediğinizi soran bir ‘Hoş Geldiniz’ iletişim kutusu göreceksiniz. Sonrakine tıkla”.

Sonraki birkaç pencereyi yapmanın en kolay yolu, varsayılan kurulum ayarlarını kullanmaktır. Bu nedenle, yükleyicinin tüm pencerelerinde “İleri” ye tıklayın. Son iletişim kutusunu gördüğünüzde, “Bir masaüstü simgesi oluşturmak istiyorum”, “Veri Kurtarma Sihirbazını başlatmak istiyorum” seçeneğini işaretleyin ve “Son” düğmesini tıklayın.

Bu kadar! Program yüklendi ve kullanıma hazır. Simgesi masaüstündedir.

Şimdi dosyaları kurtaralım.

“EASEUS Data Recovery Wizard” masaüstü simgesine tıkladığınızda aşağıdaki pencereyi göreceksiniz.

Gördüğünüz gibi program, dosyaların kaybolmasına neden olan soruna bağlı olarak dosyaları kurtarmanız için birkaç yol sunar. Diyelim ki bir görüntü dosyasını kaybettik ve bu aptalca bir hata yüzünden oldu – onu Geri Dönüşüm Kutusu’na silip sonra boşalttık. O zaman en iyi yol, “DeletedRecovery” adlı büyük bir düğmeyi tıklamaktır. Hadi yap şunu!

Ve yukarıda bu güzel pencereyi görüyorsunuz. Artık bilgisayarda bulunan tüm depolama ortamlarını görebilirsiniz. Bizim durumumuzda bunlar “C:”, “D:”, “E:”, “F:” adlı 4 bölümdür. Silinen dosya “C:” bölümünde olduğundan, onu seçmek için tıklıyoruz. Dosyayı bu bölümün belirli bir klasöründe aramak da mümkündür (bkz: “Belirtilen Klasörü Ara” düğmesi üstte), bu, elbette, dosyanın tutulduğu yeri hatırlıyorsanız. Şimdi “İleri” ye tıklayın ve yola çıkıyoruz!

Tarama hızlı gidiyor. Aslında, diğer tüm veri kurtarma yazılımlarından %7-11 daha hızlıdır. Tarama tamamlandığında, aşağıdaki iletişim kutusunu görürsünüz.

Bulunan dosyalar bir liste olarak görüntülenir. Gerekirse Küçük Resim Görünümü moduna geçebilirsiniz, bunlar küçük resimler olarak gösterilecektir. Her dosya için adını, boyutunu, dosya türünü, değiştirme zamanını, oluşturma zamanını, son erişim tarihini, niteliğini ve durumunu görebilirsiniz. Ve elbette, görebileceğiniz şey, kayıtlı bir kullanıcıysanız gerçekten elde edebileceğiniz şeydir. Kayıt, dosyaları kurtarma ve seçtiğiniz konuma kaydetme yeteneğinin kilidini açmanıza olanak tanır.

Gördüğünüz gibi, Veri Kurtarma Sihirbazını kullanarak dosya kurtarma ÇOK kolaydır ve herhangi bir özel beceri veya teknik bilgi gerektirmez. Herhangi bir zorlukla karşılaşırsanız, arayüzün üst kısmındaki “Yardım” seçeneğine tıklayarak erişebileceğiniz Yardım sistemine başvurabilirsiniz. Burada örnek olarak basit bir durum kullandık. Ancak aynı basitlikle, örneğin bölümün biçimlendirildiği gibi daha ciddi durumlarda bile dosyaları kurtarabilirsiniz.

Şimdi şunları yapabilirsiniz:

1. Ücretsiz veri kurtarmayı kendi başınıza denemek için Veri Kurtarma Sihirbazını indirin.

2. Dosyaları kurtarma yeteneği kazanmak için Veri Kurtarma Sihirbazı’nı çevrimiçi satın alın.

3. Müşterilerimizin söyledikleri

Veri Kurtarma Sihirbazı, birçok kullanıcının dosyalarını kurtarmasına yardımcı oldu. İşte söyledikleri:

“Merhaba! Harika yazılım için çok teşekkür etmek istiyorum. Sabit diskimden üçü hatalı donanım nedeniyle art arda arızalandı. Her biri farklı nedenlerle arızalandı. Tahmin edebileceğiniz gibi harap oldum. Ben de format atmıştım. tesadüfen ve verilerin tamamen gittiğini düşündü. Yine de yazılımınız üç diski de düzeltmeyi başardınız. Tekrar teşekkür ederim ve yazılımınızı meslektaşıma zaten tavsiye ettim. Çok teşekkürler!” diyor Michael Ordoukhani.

“Böyle harika bir yazılım parçası oluşturduğunuz için size teşekkür etmek istiyorum. 7 yıllık kayıp veriyi tam anlamıyla kurtardı. Ben bir programcıyım (yazılım mühendisi) ve serbest çalışıyorum. Yanlışlıkla 7 diskimden ikisini RAID 0’a yükledim. Üzerinde yıllarca süren veri var. Sizinkine ulaşmadan önce diğer 2 yazılım paketini denedim ve TÜM verilerimi kurtarabilen SADECE sizinkiydi. Teşekkürler,” diyor Sam.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir