Friday, January 28th, 2022

Ücretsiz GPS Yazılımı

Ücretsiz GPS yazılımı için çevrimiçi tekliflerden bazılarına göz attım ve birçok “ücretsiz” teklif gibi genellikle sınırlamalar ve koşullar olduğunu gördüm. Genellikle ücretsiz yazılım, satın alınabilir ürünlerin küçültülmüş bir versiyonudur. Bazen ücretsiz ürün, özellikler devre dışı bırakılarak sınırlı işlevselliğe sahiptir, diğer ürünler deneme tabanlıdır ve belirli bir süre sonra (saatler veya günler veya kullanım) devre dışı bırakılır.

Sınırlı ücretsiz GPS yazılımının bir örneği GPS Yardımcı Programında bulunabilir. İndirilebilir ücretsiz yazılım, 100 yol noktası ve 500 yol noktası ile sınırlıdır. (Programın kayıtlı sürümünde her birinden 65.000 adet vardır.) Ücretsiz program size satın almadan önce denemeniz için iyi bir fırsat verir ve bu, çoğu ücretsiz programın avantajıdır.

Çeşitli ücretsiz GPS yazılımlarını listeleyen ve indirdikten sonra programları nasıl kullanacağınızı açıklayan çevrimiçi siteler vardır. Siteleri genellikle programları kullanan kişiler kendileri geliştirir. Bunlar harika çünkü programları kullanmadan önce faydaları ve dezavantajları hakkında size tarafsız bir yorum sunuyorlar.

Ücretsiz GPS yazılımını kullanarak hava fotoğraflarını, topografik haritaları, USGS yer işaretlerini almanıza ve görüntülemenize izin veren programları indirebilirsiniz. Taranan görüntüleri içe aktarmanıza ve enlem ve boylam noktaları ile diğer verileri eklemenize izin veren programlar mevcuttur.

GPS alıcıları ile iletişim kurabilen PDA üniteleri için ücretsiz GPS yazılım indirmeleri mevcuttur. Bu indirmelerle kullanışlı bir navigasyon asistanına, konum veritabanı yöneticisine ve GPS veri dönüştürücüsüne sahip olabilirsiniz.

GPS yol noktasını ve rota dosyalarını yönetmeye yönelik programlar hem PC hem de Mac kullanıcıları için mevcuttur. Yol noktaları ve rota dosyaları kaydedilebilir veya diğer haritalama programları tarafından kullanılan çeşitli biçimlere dönüştürülebilir.

GPS alıcınız ve ev bilgisayarınız veya dizüstü bilgisayarınız arasında bilgi aktarmanız gerekiyorsa, bunu yapmanıza izin veren birkaç ücretsiz program vardır. Garmin GPS alıcılarının birbirleriyle “konuşmasına” izin veren programlar da vardır.

Burada listelenen programların çoğu yürüyüş/ trekker topluluğuna yöneliktir, ancak otomatik GPS sistemleri ve deniz navigasyon sistemleri için ücretsiz programlar da mevcuttur. Deniz haritalarını ve çizicileri indirmenize izin veren birkaç deniz navigasyon programı buldum.

Otomatik navigasyon sisteminize dahil olmayabilecek sokak haritalarını indirmenize izin veren ücretsiz GPS yazılım programları vardır. Araç içi yazılımı indirmeyi düşünüyorsanız, bunun sürücüler için önemli bir güvenlik faktörü olan ses kapasitesine sahip olduğundan emin olun. Böyle bir program, on iki dilde sesli rehberlik ile birkaç ülke için veri sunar.

Cep telefonunuza indirmek için ücretsiz GPS yazılımı da mevcuttur. Bu çoğunlukla izleme yazılımıdır ve telefona özel olabilir. Ekstra ücrete tabi olmadığından emin olmak için cep telefonunuza herhangi bir şey indirmeden önce operatörünüze danışmak isteyebilirsiniz.

Uydular sürekli hareket ettiğinden, bölgenizde veri toplama için en uygun zamanı bilmek yardımcı olur. Herhangi bir zamanda uyduların kullanılabilirliğini size bildiren bir almanak içeren ücretsiz bir GPS yazılımı vardır.

Ücretsiz GPS yazılımlarından bazıları markaya özeldir. Bir Garmin alıcısı için tasarlanmış programlar bir Magellan için çalışmayabilir, bu nedenle, özellikle deneme sürenizden sonra kayıtlı bir sürüm satın almayı düşünüyorsanız, teknik özelliklere dikkatlice bakın. Diğer yazılımlar çoğu markayla çalışır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.