Tuesday, January 25th, 2022

Toplu QR Kodunuzu Oluştururken İzlenecek En İyi 3 Uygulama

Aynı anda birden fazla QR kodu oluşturmanız gerekiyorsa doğru sayfadasınız. Tipik olarak, işverenlerin çalışanları için birkaç vCard QR kodu oluşturması gerekir. Bazen bir etkinlik düzenlemeniz gerekebilir ve tüm katılımcıların ad etiketleriyle birlikte benzersiz QR kodlarını getirmelerini sağlamanız gerekebilir. Bu makalede, bunları toplu olarak oluşturmak söz konusu olduğunda izlemeniz gereken en iyi uygulamalardan bahsedeceğiz. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

1. Cazip bir Harekete Geçirici Mesaj Ekleyin

Her şeyden önce, insanların ilgisini çekecek bir şey olmalı. QR kodunuzu görüntülemenin yanı sıra dikkat çekici bir şey eklemek isteyebilirsiniz. Amaç izleyicilerin dikkatini çekmek.

“Kazanmak için tara” ve “daha fazlasını öğrenmek için tara” gibi farklı harekete geçirici ifadeler kullanabilirsiniz. Bu tür bir ifade, harekete geçirici mesajı daha ilgi çekici hale getirebilir. Bunun dışında, bir harekete geçirici mesaj eklemenin amacı, mesajınızın ilgi çekici olmasının yanı sıra kısa ve öz olmasını sağlamaktır.

2. Kodu görülebilecek bir yere koyun

Bu kodlar stratejik olarak doğru yere yerleştirilmelidir. Kodlar tespit edilemezse, onları taramazlar. Bu yüzden basılı mecraların veya posterlerin köşelerine yerleştirme hatasına düşmek istemeyebilirsiniz.

Bu yüzden bu uygulamayı takip etmemeli ve QR kodlarını kolayca görülebilecek bir yere yerleştirmemelisiniz. Ayrıca, yeterince büyük olmalılar.

3. Tasarım Önemlidir

Tipik olarak, bunlar siyah ve beyaz olarak mevcuttur. Bu nedenle insanlar bu rakamlara barkod gibi davranabilirler. Teknik amaçlar için oradalar ve sıradan insanlar onları kullanmıyor. Yine de bu kodların tasarımı birçok nedenden dolayı büyük önem taşımaktadır. Bu nedenle, yazdırmadan önce mümkün olan en iyi tasarımı seçtiğinizden emin olun.

Bunları toplu olarak yazdırmaya gelince, bu araçların tasarımını ve statik yönlerini unutmayın. Doğru kod üreticisine giderseniz böyle bir sorun olmayacaktır. Örneğin, en iyi aracı kullanırsanız, istediğiniz logoyu ekleyebilir, renkte değişiklikler yapabilir ve daha birçok özellik ekleyebilirsiniz. Bu, görüntüyü öne çıkaracak ve daha ilginç hale getirecektir.

QR kodlarının tek tek oluşturulması çok fazla çaba gerektirdiğinden, size zaman ve baş ağrısından tasarruf etmek için en iyi oluşturucuyu seçmenizi öneririz. Büyük şirketler, her hizmet, web sayfası ve bireysel ürün için QR kodları oluşturmak üzere kendini işine adamış çalışanlardan hizmet alır.

Ancak, bugün kod oluşturucularımız olduğundan, bir düğmeye tıklamanız yeterlidir ve araç birkaç dakika içinde yüzlerce kod oluşturacaktır.

Uzun lafın kısası, iyi bir toplu QR kod oluşturucuya yatırım yapmanızı ve en iyi uygulamaları takip etmenizi öneririz. Sonuçta, kodların kalitesinden ödün verme riskini alamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir