Tuesday, January 25th, 2022

Terapi Dokümantasyon Yazılımı – Kağıttan ve Dikteden Geçiş Kolay mı?

Kağıt kayıt tutmanın tüm olumsuz yönleriyle birlikte, bir rehabilitasyon kliniğinin elektronik terapi dokümantasyon sistemine dönüşmesi neden bu kadar zor? Kağıdın saklanması pahalıdır, küçük uygulamalarda bile dosyalanması, çekilmesi, kopyalanması, fakslanması, zımbalanması ve yeniden dosyalanması gereken kağıt dosyalardan oluşan duvarlar bırakır. Felaket kurtarma planına gelince. . . sadece bir tane yok!

Ancak “üzerine yazılacak bir şey” bırakma düşüncesi, bilinmeyenin korkusunu da beraberinde getirir. Mevcut kağıdı yeni sistemde nasıl alacağız? Yine de sigorta kartlarının kopyalarını çıkarabilir miyim? Ya imzalanmış bir şeye ihtiyacımız olursa? Kağıt depolamak için ASLA bir klasöre ihtiyaç duymayacağınız senaryoyu hayal etmek zor. Ayakta rehabilitasyon yazılımı söz konusu olduğunda, bu zorluklar buzdağının görünen kısmıdır. Kağıttan “kutudaki PT yazılımına” kolay geçiş olduğunu iddia eden yazılım sistemlerine karşı dikkatli olun. Pratiğinizi geliştirmek istiyorsanız, kullanıma hazır bir sistem sizin için değildir. Bir klinikten iki kliniğe genişlediğinizde. . . her şey değişir. Fizik tedavi belgelerinin özel ihtiyaçları göz önüne alındığında, seçtiğiniz yazılım kağıttan elektronik tıbbi kayıtlara geçişi sağlayabilir veya bozabilir. Ve yazılım bir kez hazır olduğunda sizinle birlikte büyümesi gerekir. . . ve birden fazla konumu idare edebilmek. Göz önünde bulundurulması gerekenler şunlardır. . .

  • Şirketin müşteri destek kapasitesi. Yazılım ve uzmanlık alanınız hakkında bilgili bir Amerikan destek personeli var mı? Mevcut müşterileri memnun mu? Hem mesai saatleri içinde hem de mesai saatleri dışında (24 X 7) müsaitler mi? Her zaman herhangi bir Fiziksel için referans isteyin Terapi Dokümantasyonu sizinkine benzer bir klinikte kullanılan yazılım.
  • Yazılım ve entegrasyon yeteneklerinin endüstri odağı. Fizik tedavi yazılım şirketinizin, karmaşık ödeme sürecini kolaylaştırırken en güncel yasal zorunluluklarla güncel tutulan bir klinik bilgi tabanına sahip olduğundan emin olun. Bu, Amerika Birleşik Devletleri’ndeki büyük klinikler tarafından kullanılan bir ayakta tedavi fizik tedavi yazılım sistemidir. Bir çifte isim vermek için Fizik Tedavi, NovaCare Rehabilitasyon’u seçin.
  • Yazılımın kendini makul bir sürede ödeyebilmesi. Yatırım getirisi asla yeterince hızlı olamaz. Ancak, 12 ay veya daha kısa sürede tam bir yatırım getirisi beklemek mantıklıdır.

Bir aile hekimi tarafından tutulan tıbbi kayıtlar, bir fizyoterapist için gerekli olanlardan farklıdır. Bu nedenle, PT yazılım dokümantasyon sisteminizin, ayakta tedavi gören bir fizik tedavi kliniğine özgü klinik olarak ilgili sözlü ifadeleri içeren bir PT bilgi tabanını yansıtması gerekir. Fizik tedavi yazılımınız, bakım yöntemini kolaylaştıracak gerekli klinik verileri belgeleyebilmeli ve aynı zamanda sevk eden hekimin, ödeyenin, işverenin ve hastanın ihtiyaçlarını karşılayabilmelidir. Sonuçlarınız için en önemlisi, ödemenin gecikmeden alınabilmesi için belgeleri doğru bir hak talebine götürmelidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir