Tuesday, January 25th, 2022

SQL’de Filestream Corruption – Olağanüstü Bir SQL Veritabanı Kurtarma Çözümü!

SQL Server 2008 sürümünden önce yapılandırılmamış verileri depolama ve yönetme süreci zayıftı.

Yapılandırılmamış Verileri Saklamaya İlişkin Daha Eski Yaklaşımlar

SQL 2008’in piyasaya sürülmesinden önce, yapılandırılmamış verileri depolamak için iki yaklaşım vardı. Bir yaklaşım, verileri VARBINARY veya IMAGE sütununda depolamaktı. Bunun işlem tutarlılığı vardı ve ayrıca veri yönetimi karmaşıklıklarını azalttı, ancak performans açısından akıllıcaydı. Diğer yaklaşım, yapılandırılmamış verileri disk dosyaları olarak depolamak ve dosya konumunu, ona bağlı bazı yapılandırılmış verilerle birlikte tabloda depolamaktı. Bu yaklaşım performans açısından iyiydi, ancak işlem tutarlılığını sağlamadı.

FILESTREAM Özelliği – Yapılandırılmamış Verilerin Verimli Depolanması

FILESTREAM özelliği, yapılandırılmamış verileri verimli bir şekilde depolamak ve yönetmek için SQL Server 2008 ile tanıtıldı. Bu özellik, BLOB verilerinin (kelime belgeleri, müzik dosyası, resim dosyaları, videolar vb.) NTFS dosya sisteminde saklanmasına izin verir. Yapılandırılmamış veriler (NTFS’de depolanan) ile yapılandırılmış veriler (tabloda depolanan) arasında işlem tutarlılığı sağlar.

FILESTREAM Bozulması – Hata 7904

Bazen MS SQL 2008 veritabanını (MDF dosyaları) işlem günlüğü yedeklerinden geri yüklemeye çalıştığınızda veritabanı zarar görür. Geri yükleme yapamazsınız ve böylece MDF dosyalarına erişilemez hale gelir ve bu da veri kaybına neden olur. Böyle bir sorun altında, “FILESTREAM bozulması – eksik dosyalar, 7904 hatası” hatasıyla karşılaşabilirsiniz. O zaman, kritik MDF dosyalarınıza yeniden erişim sağlamak istiyorsanız, uygun bir SQL veritabanı kurtarma işlemini gerçekleştirmelisiniz. MDF Dosya Kurtarma çözüm.

Orijinal Veritabanı Bozulmayabilir

Veritabanını işlem günlüğü yedeklerinden geri yüklemeye çalıştığınızda bozulan veritabanı, ancak işlemin yedeğinin alındığı orijinal veritabanı çoğu durumda zarar görmez. Bu durumların çoğunda, bir dizi yedekleme günlüğünden geri yüklenen veritabanında bozulma olur. Orijinal veritabanı bozuk olmayabilir. “7904 16 2 Tablo hatası: “FileID” için FILESTRWEAM dosyası bulunamadı.” Bozuk MDF dosyalarından bozuk SQL veritabanı içeriğini kurtarmak için iyi bir SQL Veritabanı Kurtarma Çözümü kullanarak değerli verilerinizi geri alabilirsiniz.

Olağanüstü Bir SQL Veritabanı Kurtarma Çözümü

SysTools SQL Kurtarma aracı, belki de mevcut olan en kolay ve en verimli SQL veritabanı kurtarma araçlarıdır. Bu MDF dosya kurtarma yazılımı, tablolar, raporlar, formlar, tetikleyiciler, saklı yordamlar vb. gibi tüm veritabanı öğelerini kurtarmak için hasarlı veritabanlarında kapsamlı bir tarama gerçekleştirir. SQL DB’yi onarmayı ve SysTools SQL Recovery aracını kullanarak bozuk SQL veritabanını kurtarmayı seçerseniz, o zaman SQL kurtarma işlemini yürütmek için önceden herhangi bir teknik beceriye sahip olmanızı gerektirmeyen çok basit bir arayüz ile hediye edilecektir. Yazılım ayrıca SQL veritabanının orijinal içeriğini yeniden kazanmaya yardımcı olan salt okunur bir yapıya sahiptir. Kısacası, SysTools SQL Recovery yazılımı olağanüstü bir SQL Veritabanı Kurtarma Çözümüdür.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir