Friday, January 28th, 2022

Sizin İçin En İyi Veri Kurtarma Yazılımını Nasıl Bulunur?

Kayıp verilerinizin başarılı bir şekilde kurtarılmasını sağlamak istiyorsanız, en iyi veri kurtarma yazılımının seçilmesi çok önemlidir. Ancak, insanların en iyi yazılımı ararken karşılaştıkları sorun “ürün incelemelerini okumalarıdır”. Bu tür incelemelerin maksimumu ödenir; bu nedenle ürün odaklıdırlar. Birçok incelemede, yazılımın tek bir “kusurunu” bile görmeyeceksiniz. Yazılımın tek bir hatası bile olmaması nasıl mümkün olabilir? Bu, bir takım açılar tarafından tasarlanıp geliştirildi mi? Bu nedenle, kaybolan verileri kurtarmak için verimli bir yazılım ararken bu tür ücretli incelemelerin farkında olmanız gerekir.

Bu makalede, Windows veya Mac makinelerinden kaybolan verileri kurtarmanıza yardımcı olacak en iyi çözümü bulmanıza yardımcı olabilecek bazı adımlarda size yol göstereceğim. Windows ve Mac’e ek olarak, kalem sürücülerinde, hafıza kartlarında, kameralarda vb. veri kurtarma işlemini gerçekleştirebileceksiniz.

Mükemmel Bir Veri Kurtarma Aracı Bulmanın En İyi Yöntemi

Her şeyden önce, tüm yorumları unutmanız gerekir. Ayrıca belirli bir markaya bağlı kalmanıza da gerek yok. Bunun yerine aletin işleyişini, basitliğini ve doğruluğunu incelemelisiniz. Öyleyse, kusursuz veri kurtarma gerçekleştirmek için iyi bir çözüm bulmaya başlayalım.

Adım 1 – Bir Web tarayıcısı başlatın.

Adım 2 – Google veya Bing’i açın.

Adım 3 – Arama çubuğuna “Veri Kurtarma yazılımı şirketleri” yazın.

Adım 4 – Birkaç şirketin web sitelerini ayrı sekmelerde ziyaret edin.

Adım 5 – Farklı şirketlerin yazılımlarının deneme sürümlerini indirin.

Bundan sonra bu deneme sürümlerini test etmek için bir setup hazırlamamız gerekiyor. Devam etmeden önce, “bu yazılımların ücretsiz deneme sürümlerinin” ücretli sürümlere benzer şekilde çalıştığını, ancak kurtarılan verileri kaydetmenize izin verilmediğini belirtmek isterim. Kurtarılan verilerin değerini kontrol edebilirsiniz, ancak bunun için bir lisansın satın alınması gerekecektir.

Dikkat

Kayıp verileri kurtarmak istediğiniz cihazda ücretsiz deneme sürümünü kullanmayın, çünkü iyi çalışmazsa, başka bir araçla bile kaybolan verileri geri alamayabilirsiniz. Bu yüzden yukarıdaki 5. Adımdan sonra bir kurulum hazırlama ihtiyacından bahsetmiştim.

En İyi Veri Kurtarma Yazılımını test etmek için Kurulumu Hazırlama

 • Aracın ücretsiz deneme sürümlerini başka herhangi bir bilgisayara taşıyın. Bu bilgisayarın, gerçek veri kurtarma işlemini gerçekleştirmeniz gereken bilgisayar olmaması gerektiğini unutmayın.

 • Şimdi ilk deneme sürümünü yükleyin.

 • Bundan sonra SHIFT + Del tuşunu kullanarak bazı dosyaları, klasörleri vb. silin. Bu anahtar, verileri önce Geri Dönüşüm Kutusu klasörüne taşımadan siler. Kurtarma işlemini gerçekleştirmek için bir bölümü de biçimlendirebilirsiniz.

Kayıp Verileri Kurtarmak İçin En İyi Yazılımı Test Etme ve Bulma

 • Silme işlemi tamamlandıktan sonra ücretsiz deneme sürümünü başlatın.

 • Verileri sildiğiniz sabit disk bölümüne göz atın. Bir bölümü biçimlendirdiyseniz, bunu seçin.

 • Tarama işlemini başlatın.

 • Şimdi rahat olun ve ne yapmak istiyorsanız onu yapın çünkü bu işlem kurtarılacak veri miktarına bağlı olarak biraz zaman alacaktır.

 • Tarama işlemi tamamlandıktan sonra, seçilen sabit disk bölümünden kurtarılan verilerin bir listesini göreceksiniz.

 • Bu verileri kurtarma yüzdesine, kaliteye vb. göre analiz edin.

 • %60-70’den fazla kurtarma yapıldığını ve kalitenin de iyi olduğunu fark ederseniz, bu Veri Kurtarma yazılımı için bir lisans anahtarı satın alabilirsiniz. Kurtarma yüzdesi %60’ın altındaysa veya kalite iyi değilse, bu deneme sürümünü kaldırabilir ve kayıp verileri kurtarmak için en iyi yazılımı bulana kadar yukarıdaki işlemi bir kez daha tekrarlayabilirsiniz.

 • En iyi yazılımla karşılaştıktan sonra, kurtarma işlemini gerçekleştirmek istediğiniz PC’ye lisanslı sürümünü yükleyin ve çalıştırın.

Dikkat

Lütfen ciddi bir bozulma durumunda veri kurtarma yüzdesinin %60’tan az olabileceğini, ancak bu gibi durumlarda çok az yazılımın genellikle ham kurtarma sağladığını unutmayın. Bu çözümle de devam etmek isteyebilirsiniz.

Çözüm

Yukarıda gösterilen süreç önemli ölçüde zaman alabilir, ancak sonunda başkalarına da önermekten gurur duyacağınız en iyi Veri Kurtarma yazılımlarından birine sahip olacaksınız. Bununla birlikte, test için zamanınız yoksa, doğrudan iyi bilinen bir çözüme gitmek isteyebilirsiniz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.