Tuesday, January 25th, 2022

Silinmiş Veri Kurtarma Yazılımı – Nelere Bakmalı

Bir dosyayı silmişseniz ve ardından bir hata yaptığınız için ani bir panik atak geçirdiyseniz, yalnız değilsiniz. Bu verileri kurtarmak için ne yapabilirsiniz veya kurtarma olasılığı var mı? Bazı seçenekleriniz var, biri çöp kutusuyla ilgili, diğeri ise silinmiş veri kurtarma yazılımını kullanmak.

Dosyayı daha önce kaydettiyseniz ve daha önce adlandırdıysanız, aramayı çok daha kolay hale getirecektir. Dengeli olmaya çalışın ve çok fazla zaman ve çaba harcamadan dosyayı bulmanızı sağlayabilecek bazı basit teknikler kullanın.

Son zamanlarda silinen her dosya, siz onu boşaltmaya karar vermedikçe geri dönüşüm kutusunda saklanır. Geri dönüşüm kutunuzu boşalttıktan sonra dosyayı kalıcı olarak siler. Geri dönüşüm kutusunu bulamıyorsanız, “bilgisayarım”ı açın ve adres çubuğuna “geri dönüşüm kutusu” yazın.

Geri dönüşüm kutunuzu açtıktan sonra, o klasörde listelenen tüm silinmiş dosyaları görebileceksiniz. Şimdi silinen dosyanızı arayın ve onu bulduğunuzda, onu vurgulamanız, üzerine sağ tıklamanız ve “geri yükle” seçeneğini seçmeniz yeterli olacaktır. Bu, söz konusu dosyayı önceki konumuna geri taşıyacaktır.

Dosyanız, geri dönüşüm kutusunda bulamasanız bile sabit sürücüde bir yerde var. Dosya muhtemelen tanınmayacaktır, çünkü işletim sistemi, sabit sürücünün yazılabilir alan alanına eklemek için tanımlayıcı özelliklerini sıyıracaktır. Bu nedenle birdenbire o dosyayı bulup geri yüklemek acil hale gelir.

Bu, silinen veri kurtarma yazılımının cankurtaran olabileceği zamandır. Bu tür bir yazılım, normal arama yöntemlerini kullanarak bulamasanız bile, sabit sürücünüzdeki her yerde dosyalarınızı ve verilerinizi bulmak ve geri yüklemek için tasarlanmıştır. Silinen veri kurtarma yazılımı, verilerinizi bulmak ve geri yüklemek için zamandan ve paradan tasarruf etmenin en iyi yoludur.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir