Tuesday, January 25th, 2022

Silinmiş Geri Dönüşüm Kutusu Dosyaları – Nasıl Kurtarılır

Silinen geri dönüşüm kutusu dosyalarını bulmak mümkün mü? Birçok insan bu sorunun cevabını bilmek istiyor. Genellikle, bir dosyayı sildiğinizde, bunun nedeni artık ona ihtiyacınız olmamasıdır. Silinen dosyanız geri dönüşüm kutunuza gidecektir.

Geri dönüşüm kutunuzu düzenli olarak boşaltma alışkanlığınız olabilir ve bunu yaparsanız, yanlışlıkla sildiğiniz bir dosyayı bulmanız gerektiğinde bu size yardımcı olmaz. Peki silinen bu geri dönüşüm kutusu dosyalarına ne olur?

Bu dosyalar, üzerine yazılmak üzere ayrılan bir alanda sabit sürücünüze taşınır. Bunun anlamı, bu dosyaların her an yeni verilerle kapatılarak silinebilmesidir. Bir dahaki sefere bir şey kaydedeceğiniz zaman olabilir veya yolun çok daha ilerisinde olabilir, ancak her durumda, üzerinde yazılacaktır.

Silinen geri dönüşüm kutusu dosyalarını bulmak o kadar kolay olmayacak. Bunun nedeni, bir dosyayı geri dönüşüm kutusundan sildiğinizde, adı ve uzantısının, onu sizin için tanınabilir bir dosya haline getiren diğer özelliklerle birlikte kaldırılmasıdır. Dosya, kolayca tanımadığınız farklı bir ada sahip olabilir. İşletim sisteminiz, silinecek dosyayı tahsis etmek için silinen dosyalarla bunu yapar.

Dosyanız soyulduktan sonra, işletim sisteminiz onu kelimenin tam anlamıyla çöp yığınına yerleştirmiştir. Dosyayı nerede bulacağınız hakkında hiçbir fikriniz yoksa, muhtemelen küçük bir panik atak geçiriyorsunuzdur. Adı değiştirildiği için dosyayı normal arama yöntemleriyle arayamazsınız.

Dosyayı bulmak için daha güçlü bir şeye ihtiyacınız olacak. Bir veri kurtarma yazılımı programına ihtiyacınız var. Bu programlar, şu anda nerede olursa olsun verilerinizi kurtarmak için özel olarak tasarlanmıştır. Bu programların değerini, silmek istemediğiniz bir şeyi bulmanız gerektiğinde görmek kolaydır ve gerçekten onu mümkün olan en kısa sürede kurtarmanız gerekir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir