Tuesday, January 25th, 2022

Sayfa Dışı SEO Nasıl Yapılır?

Site dışı SEO’nun web sitesi sahiplerine faydaları

  • Sıralamalarda artış

Sayfa Dışı SEO düzgün bir şekilde yapılırsa, web sitesine daha fazla trafik çekmeye yardımcı olur ve bu nedenle arama motoru sonuç sayfasındaki sıralamamızı etkiler.

  • Sayfa sıralamasını artırın

Sayfa sıralaması, web sitenizin Google’ın gözünde tanınması anlamına gelir. Site Dışı SEO, Google’ın sizi kolayca tanımasına ve sayfanız iyi içeriğe sahipse sizi sayfada 0’dan 10’a kadar sıralamaya yardımcı olur.

  • Daha fazla pozlama oluşturma

Sayfa dışı SEO, web sitenizin görünürlüğünü artırmaya ve sayfaya daha yüksek sıralama kazandırmaya yardımcı olur.

Diğer sitelerin size bağlantı vermesini nasıl sağlarım

Çok sayıda strateji olabilir:

  • İçerik oluşturma ve tanıtım

Benzersiz ve yüksek kaliteli içerik oluşturun. Kullanıcı dostu olduğundan emin olun ve web sitenize daha fazla insanı çekeceği için her zaman basit diller kullanın. Teknik jargonlu kelimeler kullanmak kişinin kafasını karıştırır ve kullanıcı bunu okumaktan sıkılır.

İçeriğiniz yukarıdaki özellikleri içeriyorsa, daha fazla kişi web sitenizi diğer insanlarla paylaşacak ve doğal olarak büyüyecektir.

  • İncelemeler ve bahsetmeler

Ürünlerinizi, hizmetlerinizi veya sitelerinizi, büyük veya popüler sosyal medyayı takip eden kişiler veya medya gibi sektörlerinizdeki etkileyicilerin önüne koyun. Web sitenize trafik çekmenize kesinlikle yardımcı olacaktır.

  • Arkadaşlardan ve ortaklardan gelen bağlantılar

Arkadaşlarınızdan veya tanıdığınız kişilerden sitenize bağlantı vermelerini isteyin. Alaka düzeyinin önemli olduğunu unutmayın: Yalnızca sizinkiyle aynı alanda blog yazan arkadaşlarınıza sormaya çalışın.

Bağlama, aşağıdakiler gibi farklı türlerde olabilir:

Farklı bağlantı türleri

  • Doğal bağlantılar

Bu bağlantılar, bir sayfa sahibi tarafından herhangi bir işlem yapılmadan editoryal olarak verilir. Örneğin, bir gönderiye en sevdikleri ürün çiftliklerine işaret eden bir bağlantı ekleyen bir yemek blogcusu doğal bir bağlantıdır.

  • Manuel olarak oluşturulmuş bağlantılar

Manuel olarak oluşturulan bağlantılar, kasıtlı Bağlantı Oluşturma faaliyetleri yoluyla oluşturulur. Manuel Bağlantı Oluşturma Süreci, etkileyicilerden bir Bağlantınızı oluşturmalarını istemek veya Yorumunuzu veya makalenizi Web Sitenizin dışında yayınlamaya benzer.

  • Kendi oluşturduğu bağlantılar

Çevrimiçi bir dizine, foruma, blog yorum imzasına veya optimize edilmiş bağlantı metni içeren bir basın bültenine geri bağlantı ekleme gibi uygulamalarla oluşturulan bağlantılar.

Tüm bu bağlantı türleri, web sitenize trafik oluşturmaya yardımcı olur.

Web yöneticileri, farklı türlerde daha yüksek sıralamalar elde etmek için her zaman web sitelerini bağlamaya çalışırlar. Öyleyse, en iyi sayfa dışı SEO araçlarının ve 2018 sayfa dışı SEO stratejilerinin listesini tartışalım.

Yazının tamamını okumak için bağlantıyı ziyaret edin http://tipsforblogger.com/how-to-do-off-page-SEO/

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir