Tuesday, January 25th, 2022

Samsung QLED Ortam Modu Nedir?

2018’in orta noktası neredeyse yaklaştığımız için, tüm büyük ev eğlence ekipmanı üreticileri, önemli donanım hatlarını ve onlarla birlikte gelen tüm özellikleri çoktan piyasaya sürdüler. CES 2018’den bu yana geçen aylarda, perakendeciler ve müşteriler, Samsung, Sony ve benzerlerinin bu yıl bize hangi özellikleri sağladığını gerçekten öğrenme şansına sahip oldu.

Şimdi Samsung’un aynı şirketin önde gelen akıllı telefonlarında bulunan ‘Ambient Display’ ile karıştırılmaması gereken ve bir veya ikiden fazla neden (eğer daha fazlasına ihtiyaç duyulursa) sunan ‘Ambient Mode’a bir göz atıyoruz. Samsung TV daha uzun süre açık.

Ortam Modu tam olarak nedir? dediğinizi duyuyoruz. Peki, açıklayalım.

Uzun bir süredir, odak noktası, haklı olarak, bir TV ekranının görüntü kalitesi ve görüntülerin yüksek tanımlı gösterimi açısından neler yapabileceği üzerine olmuştur. Bu yönler herhangi bir modern televizyon için hala çok önemli olsa da, Samsung bu konuda gerçekten kutunun dışında düşündü.

Samsung’un 2018 serisi QLED modelleri, doğrudan izlemediğinizde TV’nizin sizin için yapabileceklerine gerçek anlamda çığır açan bir geçiş olan Ambiyans modu ile birlikte gelir. ‘Artık siyah ekran yok’ türünde bir anlaşma.

Harmanlama

İlk olarak, QLED TV’nizin tam anlamıyla çevresiyle bütünleşmesini istiyorsanız, onu bukalemun gibi bir şeye dönüştüren çok akıllı bir özellikten yararlanabilirsiniz. SmartThings uygulaması aracılığıyla bir Samsung akıllı telefonuyla TV’nin ve çevresinin görüntüsünü alarak, içindeki akıllı yazılım algoritması, arkasındaki duvarla eşleşen ve dış çerçeve dışında neredeyse görünmez bırakan bir görüntü oluşturur.

Diğer seçenekler

Tabii ki, bunun gibi birçok model sahibi olacak. Samsung QE55Q9FN QLED TV, satın almalarından haklı olarak gurur duyan ve kimsenin göremediği arka plana çok iyi karışmasını istemeyen. Uygun şekilde adlandırılan ‘Ambient’ ayarı için diğer seçenekler arasında fotoğraf albümleri, harika görünen dijital saatler ve hatta yerel hava durumunu yansıtacak şekilde değişen hareketli dağ manzaraları yer alabilir.

İçerik oluşturucular, evinizi dış dünyaya bağlamanın mükemmel bir yolu olduğunu söylüyor ve bu özellik hakkında gördüklerimize göre onlarla aynı fikirde olmaya meyilliyiz.

Kek üzerine krema

Ambiyans Modunun, 2018 Samsung QLED TV serisinin sektörün gördüğü en iyi, en yüksek performanslı modellerden bazıları olmasının birçok nedeninden yalnızca biri olduğunu unutmayın. Daha siyah siyahlar, daha dinamik renkler, en iyi ses ve şimdiye kadar tek bir televizyona sığmayan daha etkileşimli özellikler, gelip bunları kendiniz kontrol etmek için nedenler.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir