Tuesday, January 25th, 2022

Sager NP8170 İnceleme – Geeks için Oyun Dizüstü Bilgisayarı

Sager, çoğunlukla oyuncular tarafından üst düzey oyun dizüstü bilgisayarlarıyla tanınan bir bilgisayar üreticisidir. Bugün piyasadaki en popüler Sager dizüstü bilgisayarlardan biri, 17 inç ekrana ve oldukça etkileyici teknik özelliklere sahip np8170’dir.

Tasarım, bağlantı noktaları ve özellikler

Sager dizüstü bilgisayarlar, tasarım açısından oyuncular arasında pek popüler değil. Bunun nedeni, tasarımın basit ve kenarlarda biraz pürüzlü olmasıdır. Buna rağmen, np8170 tasarımı, aynı zamanda basit ve profesyonel olduğu için mutlaka çekici değildir.

Sager’in yeni modeli zarif, klas ama üzerinde biraz kıvrım olsaydı biraz daha çekici görünebilirdi. Ayrıca, np8170 biraz kalın ve ağırlığı tam olarak seyahat dostu değil.

Bağlantı noktaları çoktur ve dizüstü bilgisayarın her iki tarafında da kalabalık olmaması için akıllıca yerleştirilmiştir. Sağ tarafta kulaklık, mikrofon, optik/dijital çıkış ve USB 2.0 portlu ek ses çıkışı, sol tarafta ise kart okuyucu, üç USB portu, Ethernet ve CATV girişi var.

Klavye, dokunmatik yüzey ve ekran

Klavye, tüm dizüstü bilgisayar gibi sağlam, ancak sessiz. Chilet tarzı güzel ve anahtarlar, bol miktarda konfor sağlamak için iyi yerleştirilmiş ve mesafeli. Dokunmatik yüzey bir Synaptics’tir ve çoklu dokunmayı destekler. Ayrıca parmak izi okuyucusu ile ayrılmış ayrı sol ve sağ metal düğmeler, bize sorarsanız hoş bir dokunuş ve normal geçiş çubuğundan hoş bir değişiklik var.

LED arkadan aydınlatmalı ekran teknolojisine ve 1920×1080 çözünürlüğe sahip 17,3 inç full HD ekran, parlak renkler, kontrast ve mükemmel parlaklık ile son derece net görüntüler sunar. Görüş açıları da 17 inç ekranlı bir dizüstü bilgisayar için fazlasıyla iyi.

Performans, grafikler ve pil ömrü

Sager np8170, tasarım ve zarafet açısından biraz sıkıntı çekiyorsa, performans söz konusu olduğunda bu, piyasadaki en güçlü dizüstü bilgisayarlardan biridir. İkinci nesil Intel Core i7 işlemci ve 2GB DDR5’li NVIDIA GeForce GTX 485M, tüm yeni video oyunlarını en yüksek kalitede ve en hızlı şekilde oynayabileceğinizi garanti edecek.

Pil ömrü söz konusu olduğunda, 8 hücreli 77WHr, dizüstü bilgisayar yüksek güç kullanımındayken bile size en az üç buçuk saatlik iyi bir özerklik sağlamalıdır.

Sarmak

Sonuç olarak, Sager np8170 günümüzün en ilginç oyun cihazlarından biri, performans seviyesi ve kalite-fiyat oranı tasarım ve zarafet sorunlarını ortadan kaldırıyor.

Ve evet, bu piyasadaki en iyi görünen veya en ince oyun teçhizatı olmayabilir, ancak en hızlılarından biridir ve ihtiyacınız olan şey hız ise, bir Sager’dan daha iyi bir şey bulamazsınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir