Tuesday, January 25th, 2022

Sabit Disk Veri Kurtarma Seçenekleri

Tüm sabit sürücülerin sonunda çökeceği gerçeğini takdir etmek önemlidir. Sabit diskiniz çökebilir ve içindeki verileri almak için profesyonel yardıma ihtiyacınız olabilir. Durum ne kadar kötü olursa olsun verileri kurtarmanın farklı yolları vardır.

İnsanlar dosyaları tamamen kaybetmekten hoşlanmazlar. Başınıza böyle bir şey geldiğinde, bilinçli bir karar vermeniz ve veri kurtarma konusunda mümkün olduğunca çok şey öğrenmeniz gerekir. Kurtarma görevinin size güvenebileceğiniz birine ve bu tür bir görevi bilgileri tamamen yok etmeden yerine getirmeye yetkin birine verildiğinden emin olmanız gerekir. Veri kurtarma, sabit sürücüden kullanılabilir veriler elde etmek için kullanılan işlemdir, bazen kaybolan veriler çok önemli olabilir ve bu olmadan işler gerçekten düşebilir.

Veri kurtarma şirketleri

Veri kurtarma şirketleri, bu tür görevleri en kolay şekilde yerine getirebilmek için teknolojik olarak gelişmiş olmalıdır. Depolama aygıtlarından, bozuk ortamlardan, hasarlı ortamlardan, arızalı ortamlardan ve erişilemeyen ortamlardan verileri kurtarabilirler.

Bu tür şirketlerin çok önemli bir bileşeni personeldir. Sorunu ele alacak bilgi ve uzmanlığa sahip kurtarma teknisyenlerine sahip olmaları önemlidir. Ayrıca, kaybedilen verileri kurtarmak için sonuç odaklı ve en son veri kurtarma yazılımlarının yanı sıra disk kurtarma araçlarını da kullanabilmelidirler. Bunlar, durumlar kritik olduğunda ve asgari düzeyde umut ettiğinde bile kayıp verileri kurtarabilecek durumda olması gereken kişilerdir.

Veri kaybına ne sebep olur?

Sabit sürücü verilerinizi kaybetmenin birçok yolu vardır. Sis yaygın veri kaybı nedeni virüs saldırılarıdır. Diğer durumlar arasında teknik sorunlar, donanım arızaları, yazılım arızaları, insan hataları vb. sayılabilir. Bu tür şeyler olduğunda, dosyalar, fotoğraflar vb. gibi çok kişisel ve önemli koleksiyonları kaybedebilirsiniz. Ayrıca projelerin gecikmesine, gizli verilerin kaybolmasına ve hatta varsa işletmeyi etkileyen kayıplara neden olabilir.

Veri kurtarmanın gerekli olabileceği başka bir senaryo, işletim sisteminin arızalandığı yerdir. Böyle bir durumda asıl amaç istenilen tüm dosyaları başka bir yere kopyalamaktır. Bu, veri kurtarma uzmanları tarafından büyük kolaylıkla yapılabilecek bir şeydir. Böyle bir durumda, sistem sürücüsü ve ayrıca yedekleme diskleri veya çıkarılabilir ortam takılır ve ardından dosyalar optik disk geliştirme yazılımı veya bir dosya yöneticisi kullanılarak yedeklemeye taşınır.

Veri kurtarma ayrıca ofis dosyalarının, fotoğrafların, silinen dosyaların kurtarılmasını, yedek kurtarmayı ve hatta e-posta kurtarmayı içerebilir. Bu tür konularla ilgilenen firmaların çok hassas ihtiyaçları karşılayabilecek teknikerlere sahip olması önemlidir. Gizlilik çok önemli bir şeydir.

Hasarı, sorunun nereden kaynaklandığını ve ne kadar verinin çıkarılabileceğini belirleyebilecekleri için, yalnızca bölgede kalifiye kişilerden hizmet almanız önemlidir. Ciddi arızalar, bazı sökme işlemlerinin yanı sıra manuel onarımları içerebilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir