Tuesday, January 25th, 2022

Rota Optimizasyon Yazılımını Kullanmanız İçin 7 Neden

Lojistik ve tedarikle uğraşan işletmeler, rota planlarken sürücü uygunluğu, araç kullanılabilirliği, ağırlık limitleri, trafik koşulları, sevk süreleri ve daha fazlası gibi sayısız faktörü göz önünde bulundurmak zorundadır. Güzergâh, aynı güzergahlar için minimum tekrar izlenecek şekilde de planlanmalıdır. Tüm bu faktörleri manuel olarak birleştirmek ve en iyi rotayı tasarlamak zor olabilir. İkincisi, ayrıntılar gerçek zamanlı olarak değişmeye devam eder, bu nedenle değişiklikleri takip etmek ve yine de rotanın optimize edilmesini sağlamak neredeyse imkansızdır.

Tüm bu zorluklarla mücadele etmenin ve yine de amaçlarınıza hizmet eden bir rota belirlemenin en iyi yolu bir rota optimizasyon yazılımı kullanmaktır. Hala manuel planlamanın daha iyi olduğunu düşünüyorsanız, bir rota planlaması yapıp yapmamaya karar vermeden önce bu 7 nedene bir göz atın..

  1. Tüm süreç otomatikleştirildiği için rotayı planlamak için harcadığınız zamanı azaltır

  2. Günlük olarak tamamlanan iş sayısını artırır. Güzergah optimize edildiğinden, sürücüler hedeflerine hızlı bir şekilde ulaşabilecek ve daha da fazla hedefi kapsayabilecektir.

  3. Kaynakları akıllıca atar – yazılım, rotaları planlarken sürücü ve araç kullanılabilirliğini dikkate alır. Böylece, bu nedenlerden dolayı bir teslimatı kaçırma şansı azalır.

  4. Trafik sıkışıklığından kaynaklanan gecikmeleri azaltır. Rota optimizasyon yazılımı, en iyi rotayı tasarlamak için farklı zaman ve bölgelerdeki trafiği dikkate alır.

  5. Genel maliyetleri azaltır – rotayı optimize etmek, aracın aşınmasını ve yıpranmasını azalttığı için yakıt maliyetlerini ve araç bakım maliyetlerini düşürmeye yardımcı olur

  6. Son dakika değişikliklerine daha hızlı yanıt – yazılım ayrıca acil veya acil durumları da dikkate alır ve gecikmeleri en aza indirerek mümkün olan en kısa sürede rotalar atar

  7. Verimliliği artırır – Tüm lojistik ekibinin ve diğer destek ekiplerinin üretkenliği, rota planlama yazılımının kullanımıyla önemli ölçüde artar.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir