Friday, January 28th, 2022

Perakende Vergi Bayilikleri veya Çevrimiçi Vergi Yazılımı?

Vergi hazırlama ve dosyalama için, şu anda seçebileceğiniz o kadar çok seçenek var ki bazen nereden başlayacağınızı bilemiyorsunuz. Bir zamanlar, H&R Block ve diğer perakende bayilikleri vergi hazırlık pazarına hakimdi. Ancak internetin ve çevrimiçi vergi yazılımının geniş çapta kabul görmesiyle birlikte, daha fazla insan iadelerini kendileri hazırlamayı ve dosyalamayı tercih ediyor. Bu seçeneklere, IRS web sitesinde bulunan ücretsiz çevrimiçi araçları ekleyin ve vergilerinizi dosyalamak için gerçekten bir tekne dolusu seçeneğiniz var. Ancak, doğru seçimi nasıl seçersiniz? Sorduğuna sevindim.

Perakende Vergi Bayilikleri

Biz insanlar alışkanlık yaratıklarıyız ve bir kez sevdiğimiz bir rutin bulduğumuzda, bizi başka bir şey yapmaya ikna etmek oldukça zor. En sevdiğin fast food mekanı gibi. H&R Block, Liberty Tax ve Jackson Hewitt gibi perakende vergi bayiliklerinin tümü, taahhütlü ve uzun vadeli vergi müşterilerinden yararlanır. Basit getirileri olan vergi mükellefleri (genellikle bir veya en fazla iki işi olan kişiler) için bu seçenek birkaç nedenden dolayı en iyisidir. Hız ve fiyatlandırma, insanların bu seçeneği kullanmaya devam etmesinin başlıca nedenleridir. Genellikle, hazırlık ve dosyalama hizmetleri sunan vergi hazırlayıcıları, bir veya iki işi, bir evi ve bir veya iki çocuğu olan bireysel vergi mükelleflerinin çeşitli sıkıntılarıyla başa çıkmak için yeterli değildir. Ayrıca, insanların beklemeye başladıkları ve daha çok keyif aldıkları bu franchise’ların aşinalık ve düşük risk sorununu da göz ardı edemezsiniz. Yıldan yıla, hazırlayıcı cirosu veya fiyatlandırma ayarlamaları açısından büyük bir değişiklik olmuyor.

Çevrimiçi Vergi Yazılımı

Çevrimiçi vergi yazılımı kullanan kişilerin sayısındaki artış son yıllarda patladı. Bazıları için, bir perakende vergi franchise’ına gitme yönü ya çekiciliğini yitirdi ya da daha fazla gelir, farklı gelir türleri veya farklı mülk türleriyle (kişisel, yatırım ve iş) uğraşmak nedeniyle vergi beyannamesi daha karmaşık hale geldi. . IRS bile, basit getirileri olanları ücretsiz çevrimiçi yazılım araçlarını kullanmaya teşvik etti. Perakende vergi bayilikleri gibi, hazırlanmakta ve dosyalanmakta olan iade türüne bağlı olarak bir miktar maliyet tasarrufu bekleyebilirsiniz. Ayrıca, bu seçenek size kendi iadenizi hazırlama konusunda kontrol ve güven verir. Bu çevrimiçi vergi yazılım paketleri, çevrimiçi yardım seçeneklerini kullanarak ve hatta anlaşılması zor vergi kodu bölümlerinde yardımcı olacak vergi uzmanlarına sahip olarak yararlı bir kullanıcı deneyimi sunsa da, vergi kodunu tam olarak anlamadığınız sürece, bunu yapmamalısınız. tamamen yazılımın önerdiklerine güvenin. Bilgili ve yetkin bir vergi danışmanına sahip olmanın işe yaradığı yer burasıdır.

Bu iki seçeneğin aksine, vergi hazırlığı, dosyalama ve danışmanlık hizmetleri sunan bir vergi danışmanı, tüm yıl boyunca mevcut olmanın yanı sıra vergi kodunu derinlemesine anlama konusunda uzmanlaşmıştır. Bir araba kazası geçirdiğinizde veya ev hırsızlığı yaptığınızda bir sigorta acentesine, hatta bir ev veya araba kredisine ihtiyacınız olduğunda kişisel bir bankacıya sahip olmanıza benzer şekilde, bir vergi danışmanı, iç huzurunu sağlamaya yardımcı olan güvenilir bir danışmandır. Makul ve uygun bir fiyata kişisel veya ticari vergi alanlarında size.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.