Tuesday, January 25th, 2022

PC için Virüs Koruma Yazılımı – Bilgisayar Koruma Programlarına Genel Bakış

Kötü amaçlı yazılımların ve virüslerin yaratıcıları her zaman başkalarının bilgisayarlarına ve internet özellikli cihazlarına erişim sağlamak için yeni yollar bulmaya çalışıyor. Mağdurlardan para almak için ellerinden geleni yaparlar, ister çek hesaplarını hacklemek, ister kredi kartı bilgilerini çalmak, kimliklerini çalmak, fidye yazılımları vb. olsun. Bu nedenle, tüm virüslere karşı kapsamlı koruma sunan PC için virüs koruma yazılımına ihtiyacınız var. tehdit türleri.

En iyi güvenlik programları, tüm yeni ve yükselen tehditlere ayak uydurabilir. Bu bir tür yarıştır, bu nedenle günlük, otomatik güncellemeler içeren bir yazılım çözümü satın almak sizin yararınızadır. Fidye yazılımı, kimlik avı dolandırıcılığı ve her türlü kötü amaçlı yazılım ve tehlikeli dosyanın en son tanımlarının tümüne ayak uydurabilmelidir.

Küresel bir 7/24 tehdit izleme ağı tarafından desteklenen yazılımı tercih edin. Siber suçlular asla durmuyor gibi görünüyor, dolayısıyla izleme ve koruma ağları da durmamalı.

Aranacak başka bir şey de sorunsuz yükseltme seçenekleri sunan bir programdır. Normal bir bilgisayar kullanıcısıysanız, büyük olasılıkla işletme düzeyinde korumaya ihtiyacınız olmayacaktır. Ancak, ihtiyaçlarınız arttıkça ek koruma ve güvenlik araçları satın alma seçeneği hala orada olmalıdır.

PC için virüs koruma yazılımı genellikle çeşitli fiyatlandırma ve abonelik seçenekleriyle sunulur. Tipik olarak, en temel sürüm, ister PC ister Mac olsun, tek bir bilgisayar için satın alınabilir. Akıllı telefonunuz, tabletiniz, dizüstü bilgisayarınız vb. için de koruma istiyorsanız, farklı fiyat seçenekleriyle sunulan bir Premium veya Premier Suite olmalıdır.

PC için Ücretsiz Virüs Koruma Yazılımını Düşünmeli misiniz?

Peki ya ücretsiz programlar? Windows’un yeni sürümleri, güvenlik duvarı da dahil olmak üzere yerleşik güvenlik özellikleriyle birlikte gelirken, ortalama bir kullanıcı için yeterli koruma sağlamaz. Ücretsiz programlar genellikle yalnızca minimum düzeyde koruma sağlar. Bu, genellikle en büyük şirketler tarafından sunulan ücretsiz denemeler olduğundan, PC için virüs koruma yazılımına para harcamaya başlamanız gerektiği anlamına gelmez. Tam sürüm için bir lisans satın almak isteyip istemediğinize karar vermeden önce yorumları okuyun ve bir deneyin.

İnternette çok fazla alışveriş yapıyor ve fatura ödüyorsanız, kesinlikle finansal güvenlik sunan bir güvenlik paketine ihtiyacınız olacak. Finansal bilgilerinizin korunmasını ve şifrelenmesini sağlayan bir özellik olmalıdır.

Kullanıcı dostu olması bir diğer önemli husustur. Uygulamalı olmayı tercih eden biriyseniz, ideal program manuel tarama ve güncelleme seçenekleri sunacaktır. Uygulamaların arka planda sessizce çalışmasını tercih ederseniz, güncellemeler de dahil olmak üzere işlemleri otomatik hale gelmelidir.

Genel olarak, tüm siber koruma şirketleri arasında Norton belki de en popüler olanıdır. PC, Mac’ler, Android’ler, iOS vb. için virüs koruma yazılımı sunar… Norton Antivirus Basic, Standard, Deluxe ve Premium’u seçin.

Norton kupon kodlarını kullanarak paradan tasarruf edin. Hangisinin ihtiyaçlarınızı en iyi şekilde karşıladığını belirlemek için tüm farklı virüs ve güvenlik ürünlerine bakın. Norton kesinlikle üstün PC için virüs koruma yazılımı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir