Friday, January 28th, 2022

Outlook Express Kurtarma – DBX, DBT, MBX Dosyaları

Outlook Express, Windows için Microsoft Office ile birlikte gelen Microsoft Office Outlook e-posta istemcisinden farklı bir uygulamadır. Outlook Express, Internet Explorer ile birlikte gelir ve e-postaları depolamak için *.dbx dosyalarını kullanır.

Outlook Express, e-posta mesajlarını sürüme bağlı olarak farklı biçimlerde saklar.

  1. Windows 98 ile birlikte gelen Outlook Express v 4, mesajları *.mbx dosyalarında depoladı.
  2. Windows 98SE ile birlikte gelen Outlook Express v 5, her posta kutusu klasörü için ayrı bir dosya içeren *.dbx dosyalarına geçti.
  3. Outlook Express v 5.50, Windows 2000 ile birlikte gelir
  4. Windows Me ile birlikte gelen Outlook Express v 5.5
  5. Windows XP’de bulunan Outlook Express v 6, mesajları *.dbx dosyalarında da depolar.

Ancak bu arşiv dosyaları bozulabilir ve ciddi veri kayıplarına neden olabilir, e-postaların en belirgin iletişim şekli haline geldiği bu günlerde, e-posta verilerinin bulunmaması durumunda bir kişi veya kurum için ciddi maddi, zaman kayıplarına neden olabileceği düşünüldüğünde.

DBX Dosyalarının Bozulmasının Birkaç Nedeni

  • “Kompakt Dosya veya Tüm Klasörleri Sıkıştır” seçeneği kullanımı nedeniyle dosya bozulması.
  • En Yaygın Neden: Antivirüsün gelen ve giden e-postaları taramaya çalışması bazen *.dbx dosyalarında veri bozulmasına neden olur.
  • Gelen Kutusundaki veya Gönderilmiş Klasörlerdeki çok sayıda outlook express e-postası bazen ilgili .dbx dosyalarında veri bozulmasına neden olur.
  • Outlook Express’te silinen öğeler klasörlerinden e-postaların yanlışlıkla silinmesi veya e-postaların kalıcı olarak silinmesi.

Disk Doctor’s Email Recovery (DBX) yazılımı, herhangi bir dbx veya mbx arşivinden yanlışlıkla silinen Outlook Express e-posta mesajlarını kurtarmak için Disk Doctors Labs, Inc. tarafından piyasaya sürüldü.

Bu yazılım aynı zamanda dbt dosyalarından e-postaları da kurtarır,

dbt dosyaları, dbx dosyaları için oluşturulan geçici dosyalardır. Herhangi bir nedenle Microsoft Outlook Express çökerse ve gerekli bir dbx dosyasını bulamazsanız veya dbx dosyasından önemli bir e-postayı kurtaramazsanız, dbt dosyaları, kayıp görünüm ekspres e-postalarını kullanarak onarılabilecek ilgili bilgileri tutar. Disk Doktorları E-posta Kurtarma (DBX) Yazılımı

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.