Tuesday, January 25th, 2022

Küçük ve Orta Ölçekli İşletmeniz İçin Doğru QuickBooks Yazılımını Nasıl Seçersiniz

Çok sayıda prosedür ve operasyonu yönetmeye, çok sayıda çalışanla çalışmaya, küçük veya orta ölçekli bir işletmeyi yönetmeye kadar yavaş yavaş meyve veren çabalar hem stresli hem de ödüllendiricidir. Verilen görevleri etkin bir şekilde yerine getirmek ve tüm kaynakları yönetmek için muhasebe gibi temel ancak önemli görevlerin otomatikleştirilmesi esastır. Bu, odaklanmanıza veya temel faaliyetlere ve stratejik düşünmenize yardımcı olacak ve zamandan ve paradan tasarruf etmenize yardımcı olacaktır.

QuickBooks, muhasebenizi düzene sokmak ve mali durumunuzu yönetmek için, özel iş ihtiyaçlarınızı karşılamak için uygun bir yazılım seçebileceğiniz çok sayıda uygulama ile birlikte gelir. Bununla birlikte, daha fazla seçenek daha fazla kafa karışıklığı ile birlikte gelir ve bir uygulama seçmeye gelince durum daha karmaşık hale gelir. Bu nedenle, işletmenin en uygun olanı seçmek için kapsamlı bir araştırma yapması gerekli hale gelir.

İşletmenizin doğru QuickBooks uygulamasını bulmasına yardımcı olacak bir kontrol listesi hazırladık.

En önemli önceliklerinizi ve sorunlu alanlarınızı belirleyin

İş ihtiyaçlarınızı, en önemli önceliklerinizi ve sorunlu noktalarınızı bilmek, mevcut ve uzun vadeli iş gereksinimlerinizi tanımanıza yardımcı olacaktır. Örneğin, onu kullanacak kişi sayısını, mevcut çalışanlarınızın ihtiyaçlarını, işletmenin boyutunu vb. göz önünde bulundurmanız gerekir. Birçok yazılım, hesap başına kullanıcı sayısını sınırlarken, diğerleri çok kullanıcılı erişim sağlar. ekstra maliyetler şarj etmek. Bu nedenle, bir sonuca varmadan önce işinizin tüm yönlerini düşünmek önemlidir.

İşlevsel Gereksinimleri Anlayın

Yazılımınızda olmasını istediğiniz işlevsel gereksinimleri belirlemek, uygulamanın gerekli görevleri yerine getirip getirmediğini anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu görevler, QuickBooks’ta otomatik gider girişi oluşturma, makbuz verilerinin çıkarılması ve daha fazlasını içerebilir. ‘Olması gereken’ ve ‘olması gereken’ özelliklerin tam listesini tamamladığınızda, işletmeniz için ideal yazılımı bulabileceksiniz.

Araştırmanızı Yapın ve Uygulama Kategorilerine Göz Atın

QuickBooks App Store’daki uygulama kategorilerinin kapsamlı bir araştırması, dikkat etmeniz gereken en önemli öncelikleri bilmenize yardımcı olacaktır. Örneğin, QuickBooks’un öne çıkan uygulama kategorilerinden bazıları, insan kaynaklarını yönetme, sözleşmelerinizin ve çalışanlarınızın faturalarını zamanında ödemeyi içeren bordro çalıştırma, QuickBooks verilerini anlamlı içgörülere dönüştürmek için analitik gerçekleştirme, bordro ve faturalama süresini izleme, verileri senkronize etme manuel veri girişinden, otomatik vergi hazırlama özelliklerinden vb. kaçınmak için. Kategorileri düşündükten sonra, seçilen yazılımı kısa listeye almanız gerekir. Şimdi yazılım, müşteri incelemesi, açıklama hakkında bilgi edinin ve gösterimi kontrol edin. Titiz araştırma, iş gereksinimlerinize uygun en iyi uygulamayı seçmenize yardımcı olacaktır.

Uygulamayı İş Yatırımı Olarak Düşünün

Uygulamalar zamandan tasarruf etmenize yardımcı olacak ve çabalarınızın karşılığını parasal olarak alarak satışlarınızı artırarak size yardım eli uzatacaktır. Ayrıca uygulamalarınızı buluta alarak yazılımlarınızı da mobil hale getirebilirsiniz. QuickBooks Bulut barındırma çalışanlarınızın ekibiniz ve müşterilerinizle gerçek zamanlı olarak işbirliği yapmasına ve işbirliği yapmasına yardımcı olacaktır. Uygulamalara yatırım yapmak, sınırlı kaynaklarda daha fazlasını yapmanıza yardımcı olacak ve kaynaklarınızı daha iyi kontrol etmenizi sağlayacaktır.

Personelinizi Eğitin

Karışıklığı önlemek ve yazılımınızın en üst düzeyde kullanılabilirliğini elde etmek için çalışanlarınızı eğitmeniz çok önemlidir. Ayrıca, özelliklerden ve kullanılabilirliğinden haberdar olmalarına yardımcı olur. Bunu yapmak, yeni yazılımı mevcut sisteminize entegre etmenize yardımcı olacaktır. Her şeyden önce, ‘öğrenme bir seyirci sporu değildir’ ve bu nedenle öğrenme işin doğal bir parçası olmalıdır.

Sonuçlandırmak

İşiniz için yazılım seçmeye gelince, düşünceli olmanız ve iş gereksinimlerinizin farkında olmanız gerekir. Muhasebe yazılımı hakkında bilgi edinmek için bir muhasebe uzmanından yardım alın, çalışanlarınıza sorun ve bir uygulama geliştiricisinden öngörüler alın. Sonuçta başarılı bir iş, tüm departmanlardan kararlı bir katkıya ihtiyaç duyan bir takım sporu gibidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir