Tuesday, January 25th, 2022

Kocamın Cep Telefonunda Silinen Resimleri Nasıl Geri Getirebilirim?

Bugünlerde çok yaygın olan bir hikaye — bir kadın kocasının yapmaması gereken şeyler yaptığından ve hatta belki de fotoğraflarını çektiğinden şüpheleniyor. Belki telefonunda yan bir kız arkadaşının resimleri vardır, belki PDA’sında ya da Blackberry’sinde pornografik görüntüler saklar ya da belki onun ve bazı arkadaşlarının striptizcilerle çekilmiş görüntüleri vardır. Durum ne olursa olsun, o zamandan beri bu suçlayıcı görüntüleri sildi, ancak kadın onları nasıl ‘silineceğini’ bilmek istiyor. Neyse ki onun ve sizin için – ilgili eş sizseniz – cep telefonlarından ve diğer elde tutulan cihazlardan silinen resimleri kurtarmanın yolları var – cep telefonu adli tıp hizmetleri aracılığıyla.

Adı korkutucu gelse de, bir cep telefonundan silinen fotoğrafları kurtarmanın en iyi yolu, silinen fotoğrafları kurtarma konusunda uzmanlaşmış bir adli tıp hizmetidir. Bildiğiniz gibi, silinen fotoğrafları kurtarmanın yolları var, ancak muhtemelen bir bilgisayarın sabit diskinden veri kurtarmaya cep telefonu, PDA, Blackberry ve benzerlerinden daha aşinasınız. Aynı teknolojidir, ancak bir bilgisayarın sabit diskinden silinen fotoğrafları kurtarmak yerine, silinen görüntüler bir cep telefonunun yerleşik veya ek belleğinden kurtarılır.

Cep telefonu adli tıp hizmeti kullanmanın yararı, daha önce silinmiş görüntüleri görebilmenin ötesine geçer. Veri kurtarma uzmanları, varsa, birkaç suçlayıcı fotoğraftan çok daha fazlasını kurtarabilecektir – bu hizmetler silinen videoları, silinen SMS’leri ve metin mesajlarını, silinen kişileri, silinen e-posta adreslerini ve daha fazlasını kurtarabilir. Kocanız telefonunda veya mobil cihazında bulunan resimleri saklamaya çalışıyorsa, muhtemelen bunda sadece fotoğraflardan daha fazlası vardır.

Şimdi, kocanızın cep telefonundan silinen resimleri kurtarmak için bir adli tıp hizmeti kullanmanın bir dezavantajı var – en azından birkaç günlüğüne cep telefonunu veya mobil cihazı veri kurtarma servisine göndermeniz gerekecek. Bu, bazıları için bir anlaşma kırıcı olabilir, ancak telefonu bir hafta kadar kısa bir sürede size geri verebilecek iyi veri kurtarma hizmetleri vardır. Ancak, kocanızın yeni bir cep telefonu varsa ve görüntülerin artık devre dışı bırakılmış bir cep telefonunda saklandığından şüpheleniyorsanız – muhtemelen onu gözden kaçırmaz ve resimlerin tespit edilmeden kurtarılmasını sağlayabilirsiniz.

Kocanızın cep telefonundan silinen fotoğrafları kurtarmanın en iyi yolu bir cep telefonu adli tıp hizmeti kullanmaktır. Belki de en ideal çözüm değil, ama en azından kocanızın sizden ne sakladığını gerçekten bilmek istiyorsanız, elinizdeki tek çözümle ilgili.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir