Friday, January 28th, 2022

Katı Hal Sürücüleri Neden Sonuçta Akıllı Veri Depolama Satın Alma İşlemleri Olmayabilir?

Geleneksel sabit diskten daha üstün olarak lanse edildiler; ancak bunun SSD’lerin işletme sahiplerinin yardım için yerel bölgedeki veri kurtarma hizmetlerini aramaktan vazgeçmesine neden olmayacağı anlamına gelmediğini düşünmeyin. Katı hal sürücüleri, dosyaları korumada, bir anda yaklaşık 7.500 RPM ve daha fazla hızda dönen geleneksel sürücülerden daha iyi olmayabilir. İşletme sahipleri, kendilerini yerel alanda veri kurtarma için fon ayırdığını görebilirler. Geçici olmayan depolama neden veri depolama için daha iyi bir seçim yapmıyor?

Katı hal sürücüleri, iş yükü geçmişine bağımlılıkları nedeniyle başarısız olabilir. Bir işletme flash bellek kullanıyorsa, katı hal sabit sürücü yerinde olmayan güncellemeler gerektirebilir. Bu güncellemeler için yeterli yedek kapasite yoksa, engelleme amaçlı silme ve parçalanmaya neden olabilir. Parçalanma başlı başına bir sorundur çünkü sürücünün genel performansını etkileyebilir.

İşletmeler bu Sorunlarla karşı karşıya kalırlarsa neden sabit disk kurtarmaya ihtiyaç duyarlar?

Bazı durumlarda, yarıiletken sürücüdeki veriler, standart sabit disk kurtarma hizmetleri kullanılarak kurtarılamaz, çünkü bir şirket başarısız olan geleneksel bir sabit sürücü kullanıyorsa ve veri kurtarma işlemini gerçekleştirmek için bir profesyonele güvenmek zorundadırlar. Uzmanlar, olaydan sonra veri elde edemeyebilir; ancak, geçici olmayan depolamanızın yerinde olmayan güncellemeler için yeterli belleğe sahip olması için yedek kapasiteyi artırmak mümkündür. Daha yüksek rastgele yazma performansı sağlamak için doğru amplifikasyonu kullanmak da mümkündür, bu da yarıiletken sürücünün güncellemeler için ihtiyaç duyduğu alanı parçalama ve gerekli verileri silme şansını azaltır.

Bir çalışma, daha yüksek yedek kapasite geliştirmenin, tek bir SSD’nin rastgele yazma hızını 19 kata kadar artırdığını gösterdi. Bu, katı hal sürücülerini, yerel alanda sabit disk kurtarma işleminden geçtikten sonra verileri görüntülemek için bazen sabit disk kurtarmaya ve bir profesyonelin dokunuşuna ihtiyaç duyan geleneksel sabit sürücüler kadar kullanışlı hale getirebilir.

Bir işletme Raid 5 veya daha yüksek sistemleriyle katı hal sürücüsü kullanmaktan vazgeçmeli mi?

Bu günlerde veri kurtarma hizmetlerinde mevcut olan çözümler göz önüne alındığında, kalıcı depolamayı kullanmak, güvenilir veri çözümlerine ihtiyaç duyan işletmeler için artık eskisi kadar yıkıcı değil. Bir SSD’nin rasgele yazmasıyla ilgili sorunlar, bu rasgele yazmaların meydana gelme hızı iyileştirildiğinde ve eşliksiz sürücülerin daha yüksek bir yedek depolama kapasitesi sunacak şekilde hızlandırılmasıyla giderilebilir.

Bilgi darboğazları ve daha düşük yazma hızları ile ilgili sorunların üstesinden gelinebilirse, birincil depolama cihazları daha kritik veri işlemlerinde kullanılabilir ve işletmeler yıllık olarak harcadıkları sabit disk kurtarma maliyetlerini azaltabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.