Tuesday, January 25th, 2022

iPad Pil Değiştirme: İşte 3 Seçeneğiniz

Bir iPad pili uzun bir ömür ile kutsanmamıştır. Birkaç yıl çalışacak ve sonra ölecekti. Sağlığı bozulmaya başladığında çeşitli sorunlar yaşamaya başlayacaksınız. Pil normalden daha hızlı boşalmaya başlayabilir. iPad’iniz beklenmedik bir şekilde kapanabilir. Pil yalnızca prize takılıyken şarj olabilir. Pil tamamen bittiğinde cihazınızın diğer özelliklerini kullanamazsınız. iPad’iniz pil kadar işe yaramaz hale gelir. ÖLÜ işaretini beklemek yerine, pil sorununun ilk belirtisinde iPad pilini değiştirmek en iyisidir. Herhangi bir can sıkıcı kesinti olmadan cihazınızı kullanmanıza izin verecektir.

Yeni bir pil mi yoksa iPad’iniz mi almaya karar verdiniz? Pilinizi nasıl değiştirebileceğinize bir göz atalım.

iPad Hala Garanti Altındaysa Apple Mağazaları

İPad’iniz hala Apple’ın sınırlı garantisi altındaysa, bulunduğunuz yere en yakın bir Apple mağazasından randevu alın. Mağaza pili ücretsiz olarak değiştirecektir. Ayrıca, cihazınızı mağazaya götürürseniz, kalitesiz hizmet veya standart altı parça kullanımı konusunda endişelenmenize gerek kalmaz. Oradaki teknisyen eski pili sadece orijinal pil ile değiştirecektir. Ancak, bir Apple mağazasının pili birkaç saat içinde değiştirmesini bekleyemezsiniz. Çok sayıda onarım talebi alan hareketli bir yerdir. iPad pil değişimi gibi basit bir servis bile beş iş günü sürebilir.

iPad Apple Garantisi Altında Değilse Üçüncü Taraf Servis Merkezleri

iPad’inizin garantisi bitti mi? Cevabınız evet ise, Apple Store sizden yüksek bir pil değiştirme ücreti talep edecektir. Fahiş garanti dışı ücretleri, uzun sürüşü ve bekleme hattını dert etmiyorsanız, cihazınızı yine de mağazaya götürebilirsiniz. Ancak, bunun sakıncası varsa, size sunulan ikinci bir seçenek var. Üçüncü taraf bir servis merkezinden yardım alabilirsiniz. Bu tür merkezlerde onarım teknisyenleri genellikle iPad’inizin pilini bir saat içinde değiştirir. Ayrıca sizden Apple mağazalarından daha az ücret alacaklar. Bazı tanınmış merkezler de ücretsiz alma ve bırakma hizmeti sunmaktadır. Ancak, bir Apple mağazasına güvendiğiniz gibi üçüncü taraf bir merkeze güvenemezsiniz. Öncelikle güvenli ve güvenilir olduğundan ve eğitimli bir teknisyen ekibine sahip olduğundan emin olmalısınız. Ayrıca iPad’inizi teslim etmeden önce orijinal Apple parçaları kullanıp kullanmadığını öğrenin.

Paradan Tasarruf Etmek İstiyorsanız Kendin Yap

Onarım ücretlerinden tasarruf etmek istiyorsanız, iPad pilini kendiniz değiştirmeyi deneyin. Gerekli aletleri ve yeni pili çevrimiçi olarak satın alabilir ve ardından pili değiştirmek için çevrimiçi Kendin Yap eğitimlerinde verilen talimatları uygulayabilirsiniz. Bununla birlikte, kendin yap seçeneği, becerilere sahip değilseniz veya iPad’inizin içine hiç girmediyseniz, oldukça risklidir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir