Tuesday, January 25th, 2022

İnternet Güvenliği Yazılım Rehberi: İhtiyaçlarınız İçin Doğru Siber Korumayı Nasıl Seçebilirsiniz?

Bu günlerde güvenlik konusunda kayıtsız olamaz. İnsanların parasını, kişisel bilgilerini, fotoğraflarını, kimliklerini vb. çalmak için ellerinden geleni yapan her zaman bilgisayar korsanları ve hırsızlar vardır. Günümüzün siber tehditlerinin çoğu, bir düzeyde dolandırıcılık içerir. Halihazırda güvenilir bir internet güvenlik yazılımınız yoksa, onu edinmenin tam zamanı. Bir tane varsa, güncel olduğundan emin olun veya başka bir tane seçin. Her zaman bilgisayarınızda ve mobil cihazlarınızda çalışan bir güvenlik paketi olmalıdır.

Siber suçlular sürekli olarak güvenliği aşmanın yeni yollarını aradığından, düzenli bir virüsten koruma programı bu günlerde gerçekten yeterli değil. Pek çok güvenlik paketinin iyi yanı, fiyatlandırmalarının genellikle birden fazla cihaz için korumanın yanı sıra ebeveyn kontrol araçlarını içermesidir. Bu, yalnızca kendinizi değil, çocuklarınızı siber suçlulardan ve yırtıcılardan koruyabileceğiniz anlamına gelir.

Öte yandan, internet güvenliği yazılımının beraberinde getirdiği tüm araçlara ve özelliklere ihtiyacınız olmayabilir. Çok fazla işlem, bilgisayarınızın veya cihazınızın tıkanmasına neden olabilir. Her abonelik planına dahil olan özelliklerin listesine dikkatlice bakın ve hangi planın sizin için yeterli olacağına karar verin. Gerçekten her şeye ihtiyacın var mı? Örneğin, herkesin ekstra web kamerası korumasına ihtiyacı yoktur. Kullanmadığınız zamanlarda kendinizinkini kapatabilirsiniz. Sosyal ağ sitelerinde o kadar fazla değilseniz, bunun için ekstra korumaya ihtiyacınız olmayabilir. Bir Wi-Fi güvenlik danışmanı işletmeler için iyidir, ancak ev ağınız için buna ihtiyacınız var mı?

Neden Ücretsiz İnternet Güvenlik Yazılımını Kullanmıyorsunuz?

Özgür yazılım en iyi seçim değildir çünkü ara yüzün her yerindeki reklamlar gibi diziler eklenmiş olarak gelir. Sık sık, tam sürüm için ödeme yapmanızı sağlamaya çalışan açılır bildirimler alırsınız. Premium bir güvenlik yazılımı paketinin arayüzü genellikle daha temiz ve kullanımı daha kolaydır.

Birden fazla cihazı ve bilgisayarı korumak istiyorsanız, bir tür uzaktan kontrol ve tarama sunarak süreci basitleştiren bir şirket seçmeniz önemlidir. Şirketin web sitesine giriş yapıp hesabınıza erişebilecek ve ağın kontrolünü ele geçirebilecek misiniz? Güvenlik programının kendini otomatik olarak güncellemesi de çok yararlıdır, böylece tüm cihazlarınızdaki her şeye yetişmek zorunda kalmazsınız.

Aralarından seçim yapabileceğiniz bazı harika internet güvenlik yazılımları olsa da, en çok bahsetmeye değer olan Bitdefender Internet Security’dir. Bitdefender ürünlerinin kullanımı kolaydır ve çeşitli abonelik seçenekleriyle birlikte gelir. AV-Comparatives, Şubat 2018’de ürünü “Yılın Ürünü” olarak adlandırdı.

İster Antivirus Plus, ister Family Plus, ister internet güvenlik yazılımı, Bitdefender 2019 kupon kodları mevcuttur ve size paradan tasarruf etmek için uygulanabilir. Bitdefender, güvenilir ve güvenilir bir bilgisayar güvenlik ürünleri sağlayıcısıdır ve yıllardır ödüller kazanmıştır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir