Tuesday, January 25th, 2022

Google Kişi Listesi Nasıl Düzenlenir

Böylece, Gmail’inizi zaten tüm etiketler ve ilgili klasörlerle birlikte sıralamış oldunuz. Düzgün bir görünüm oluşturmak için filtreleri zaten kullandınız. Yine de eksik bir şeyler var gibi görünüyor, Kişileriniz hala organize değil ve tam bir karmaşa gibi görünüyor. Eh, yalnızca Gmail kişilerinizi sıralamanın hilesini bilseydiniz, o zaman artık sizi rahatsız etmezdi. Burada size yardımcı olacak püf noktaları verilmiştir.

Gruplar Oluşturma

Google, e-postada zaten var olan kişilerinizi düzenleme seçeneği sunar. Bu kişiler, Google+ çevrelerine ve Android favorilerinizin listesine göre belirli bir kitaplıkta düzenlenir. Asgari çaba sarf etmek istiyorsanız, kişilerinizi sizin için organize bir liste oluşturmaya yardımcı olacak gruplara göre ayırın. Bu, bir grup insanla iletişim kurmak ve belirli bir iletişim göndermek istediğinizde kullanışlı olur. Yapabileceğiniz şey, sık kullandığınız kişileri bir gruba eklemek ve böylece kimseyi kaçırmadan tek tek adres seçerek zamandan tasarruf etmek.

Yinelenenleri Birleştirme

Genellikle bir kişiye ve bir e-posta kimliğine ait iki farklı ada sahip iki kişi oluşturabilirsiniz. Bu, temasların tekrarlanmasına yol açar ve bir sıkıntıdır. Google size bu tür kişileri bulma avantajı sağlar ve ardından ilgili görünen bazı girişleri birleştirmenize yardımcı olur. Bunun için seçenekler listesinden Diğer-> Yinelenen Kişileri Bul ve Birleştir’i seçin. Bu aynı zamanda birden fazla e-postayı tek bir adla kaydetmenize veya isterseniz Google’ın önerilerini reddetmenize olanak tanır. Herhangi bir durumda, seçtiğiniz kişiler ilgili olarak tanınmıyorsa, bunu manuel olarak yapmanız gerekir.

Ayarları Otomatik Kaydet

Kişilerinizi kaydetmeseniz bile otomatik olarak Diğer Kişiler klasörüne kaydedildiğinin farkındasınızdır. Bu, kişileri kaydetmek için zamanı olmayanlar için uygun görünüyor. Ancak çoğu zaman bu, kişi listesiyle ilgili tutarsızlıklara ve hayal kırıklığına yol açar. Bunu bir toplu mesaj olarak kullanmak istiyorsanız, iyi organize edilmiş büyük gruplara ihtiyacınız var. Sağ üst köşedeki Dişli simgesine tıklayın->Ayarlar->Genel->Otomatik tamamlama için kişi oluştur, Kişileri kendim ekleyeceğim seçeneğine karşı radyo düğmesini seçin. kaydedin ve bitirdiniz. Bu eylemi gerçekleştirdikten sonra her bir kişiyi kendi başınıza kaydetmeniz gerekecektir. Bu, kişilerinizi anında istediğiniz şekilde gruplandırmanıza ve düzenlemenize yardımcı olur.

Kişileri Dışa ve İçe Aktarma

LinkedIn’de zaten bağlantılarınız varsa, onları listenize eklemeniz çok önemli hale gelir. Daha çok, profesyonel bağlantılarınızı Gmail hesabınızda düzenli bir şekilde sürdürmekle ilgilidir. Bunun için bu kişileri dışa aktarmanız gerekir. LinkedIn hesabınıza giriş yapın ve Ağ->Kişiler->Ayarlar’a gidin, bu ekran kişilerinizi iPhone adres defteriniz, Yahoo, Gmail ve Outlook ile senkronize etmenize olanak tanır, dışa aktarmak istiyorsanız Gelişmiş Ayarlar’a tıklayın. şimdi bu kişileri e-posta istemcinize aktarın ve dosyayı oraya aktarmak için e-postanızda oturum açın.

Kişileri Dışa Aktar

Kişileri dışa aktarın ve dosyayı, eklenen yeni bilgilerle düzenli olarak kaydedin. Herhangi bir durumda hesabınızı kaybederseniz veya hesabınızın güvenliği tehlikeye girerse, iş değiştirirseniz veya kişilerinize erişilemezse en azından bir kopyanız vardır. Bir başka önemli ipucu da, kişilerinizi, adlar, yeni iletişim numarası, e-posta kimliği, adres ve diğer bu tür ayrıntılar dahil olmak üzere ayrıntılarla ilgili en son bilgilerle manuel olarak güncel tutmaktır.

Yukarıda belirtilen püf noktaları kullanmak, Google kişi listenizi düzenli olarak düzenlemenize yardımcı olacaktır. Bu size zaman kazandıracak ve kişi listenizden en iyi şekilde yararlanmanıza yardımcı olacaktır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir