Tuesday, January 25th, 2022

Fitbit Versa’yı Kontrol Etme Zamanı

Akıllı saatlerin seçimi artmaya devam ediyor.

Fitness takibini geliştirmek veya sadece e-postaları izlemek isteyenler için hemen hemen her bileğe ve bütçeye uygun bir akıllı saat bulabilirsiniz.

Bu kategorideki en son giriş Fitbit Versa’dır.

199 $ fiyatla satılan Versa, Apple Watch ile rekabet etmek için tasarlandı ve özünde tam da bunu yapıyor.

Versa, hem akıllı saat hem de fitness takipçisi olarak iyi bir performans sergiliyor. Apple, Android ve Windows cihazlarıyla çalışır.

Saatte Fitbit Today özelliği vardır, böylece günlük sağlık istatistiklerinizi kontrol edebilir ve bunları hedeflerinize göre kontrol edebilirsiniz. Ayrıca rehberli hareket hatırlatıcıları ve nefes alma seansları da vardır.

Fitbit hayranları, Versa’nın eski ve daha pahalı Ionic’ten farklı bir görünüme sahip olduğunu fark edecekler. Metal kaplamalı daha geniş, kare bir yüze sahiptir. Apple Watch’tan daha şık ve daha incedir ve daha fazla kayış seçeneğine sahip standart bir lastik bantla birlikte gelir.

Dokunmatik ekran, İyonik’ten daha duyarlı. Müzik kontrolleri, bildirimler, egzersiz başlangıç ​​saatleri ve alarmlar için kısayolları işlemek için üç düğme vardır. Tüm düğmeler kişiselleştirilmiş tercihlerinize göre özelleştirilebilir.

Versa’nın iyi bir pil ömrü var. Fitbit, cihazdan dört günlük çalışma süresi alabileceğinizi söylüyor.

Yatağa götürebilir, saati kontrol edebilir, alarm kurabilir ve uykunuzu takip edebilirsiniz. Sizi uyandırmak için titreşimli bir akıllı alarmı bile var.

Yazılım güncellendi. iPhone ve işletim sistemine sahip olanlar, fitness izleme istatistiklerinin daha fazla veri içerdiğini fark edecekler. Haftalık ilerlemeyi tarayabilir, son antrenmanları görebilir ve dinlenme kalp atış hızınızı gözlemleyebilirsiniz. Diğer Fitbit versiyonlarından farklı olarak Versa su geçirmezdir.

Fitbit, App Gallery adlı kendi uygulama mağazasıyla saat için bazı seçenekler yarattı. Fitbit uygulamasından başlatılabilir.

50 uygulama seçeneği mevcuttur. Saat yüzünü değiştirmeyi, haberleri ve borsayı izlemeyi seçebilirsiniz. Diğerleri ışıklarınızı kontrol edebilir ve Starbucks’ta faturayı ödemenize yardımcı olabilir.

Saat yüzlerinden bazıları çekici ve diğerleri değil. Çeşitliliği seviyorsanız, bir seferde yalnızca bir tane saklayabileceğiniz için hayal kırıklığına uğrayabilirsiniz.

Yüzleri değiştirmek de biraz uğraş gerektiriyor. Fitbit uygulaması yavaş bir yükleyicidir. Hangi telefonu kullanırsanız kullanın, uygulamadan manuel bağlantı yoluyla saatin Wi-Fi’ye bağlanmasını gerektirebilir.

Apple Watch Series One’dan daha ucuz olsa da, Versa’nın daha pahalı rekabetin gerisinde kaldığı bazı alanlar var.

Telefon aramalarına cevap veremezsiniz. Metinlere yanıtlar yalnızca uyumlu bir Android telefon aracılığıyla yapılabilir.

Versa yalnızca 2,5 GB yerleşik müzik depolama alanına sahiptir. Parçaların çoğu durumda bir bilgisayardan indirilmesi gerekir. Bu, Apple Watch’ın Apple Music ile senkronizasyonuna kıyasla sönük kalıyor. Diğer bazı markalar da bu alanda daha iyi bir iş çıkarıyor.

Apple Pay yaygın olarak bilinir ve yaygın olarak kullanılır. Fitbit’in de ödeme seçeneği var ancak desteklediği banka ve kurumları bulmak zor olabilir.

Siri yok, mikrofon yok ve otomatik harekete geçirici mesaj yardımcısı yok. Apple Watch’taki telefonumu bul uygulaması dahil değildir. Haritalar eksik ve yerleşik GPS yok. Koşucular ve sporcular yine de daha eksiksiz uygulama olan Ionic veya Apple Watch Series 3’ü tercih etmek isteyebilirler.

Yine de Versa’nın artı yönü çok. Çoğu kişi onu çekici, rahat ve eğlenceli bulacaktır.

Apple Watch ve diğer üst düzey rakiplerin ek özelliklerinden ve fiyatından vazgeçmek isteyenler için güzel bir alternatif sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir