Tuesday, January 25th, 2022

Firefox’un URL Flipper’ı ile Resim Galerilerine Gözatın

Hepimiz resim galerilerini severiz ve resim minimum çabayla değişirse daha eğlenceli olur. Bu nedenle tamamen otomatik olan slayt gösterileri vardır. Ancak birçok resim galerisi slayt gösterileri sunmaz. İşte Mozilla Firefox’ta resim galerilerindeki resimleri çevirmek için harika bir numara — URL Flipper.

En havalı yardımcı programlardan biridir ve zamanınızın çoğunu kurtarabilir. Olan şu ki, galerinin URL’sini inceler ve diğer resme geçmek için hangi bölümünün değiştirilmesi gerektiğini belirler. Neden burada sadece resim galerileri belirtiyorum? Eh, nedeni oldukça açık. Bu yardımcı program, resim galerilerinde en iyi şekilde çalışır, çünkü URL’de, URL’nin geri kalanını aynı tutarak sürekli değişen bir kalıp vardır. Nasıl yapılacağını görelim. İlk olarak, Mozilla Firefox için URL Flipper eklentisini indirip yüklemeniz gerekiyor. Şimdi aşağıdaki adımları izleyin.

1) Firefox’u açın. ‘Geçmiş’ — ‘URL Flipper’ — ‘URL’yi Artırın’ seçeneğine gidin.

2) URL Kalıbı Kurulumu penceresine yönlendirileceksiniz. Burada ince ayar yapmanız gereken bazı sezgisel seçenekler göreceksiniz. Bununla birlikte, çoğu durumda Firefox, URL’nin hangi bölümünün değişmesi gerektiğini belirler ve bunu vurgular. Tercihleri ​​kaydetmek için ‘Tamam’ı tıklayın.

3) Şimdi URL’yi ne zaman çevirmeniz gerekiyorsa, CTRL+SHIFT+ALT+YUKARI OK tuşlarına basmanız yeterlidir. Alternatif olarak, ‘Geçmiş’ — ‘URL Flipper’ — ‘Hızlı Artış URL’si’ni tıklayabilirsiniz. Geriye gitmek için bunun yerine AŞAĞI OK kullanın.

Kaynaklar: Mozilla Firefox için URL Flipper eklentisini indirin Burada.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir