Tuesday, January 25th, 2022

Felaket Kurtarma Sitelerinin Faydalarını Biliyor musunuz?

Küresel ölçekte işletmeler için son birkaç yılda olağanüstü durum kurtarmaya çok fazla vurgu yapıldı. Şirket sahipleri, yedek sürücülerini ofislerinde güvenli bir yerde saklama hatasına düşen milyonlarca kişiyle verilerini yedeklemenin önemini anlıyor.

Tüm binanın hasar gördüğü bir yangın veya ciddi bir doğal afet durumunda, şirket yalnızca bilgisayarlarını ve sunucularını kaybetmekle kalmayacak, aynı zamanda kasada saklanan sürücüler de ciddi şekilde tehlikeye girebilir ve bu da şirkete uzun vadede milyarlarca dolara mal olabilir. Çalıştırmak.

Şirketinizin depoladığı değerli verileri korumanıza yardımcı olabilecek bir olağanüstü durum kurtarma sitesinden tam olarak yararlanmanın pek çok faydası vardır. En belirgin yararı, kaybolan verileri kurtarmaktır. Bu siteler ile otomatik yedekleme sistemi kurabilirsiniz. Bu, bir dosya veya sipariş kaydedilirken, otomatik olarak bir olağanüstü durum kurtarma sitesindeki klasörünüze çevrimiçi olarak yedeklendiği anlamına gelir. Bu, ciddi bir sorun olması durumunda potansiyel olarak kaybedebileceğiniz veri miktarının minimum düzeyde olmasını sağlar.

Ayrıca, bir veri kurtarma sitesi seçmenin uzun vadede size bir servet kazandırabileceğini göreceksiniz. Pek çok şirket, konu verilerinin korunması olduğunda doğru güvenlik önlemlerine sahip olmayarak binlerce hatta daha fazlasını kaybettiğini fark etti. Faturalandırmadan hesap ödemelerine, müşteri bilgilerine ve siparişlerine kadar, potansiyel olarak her şeyi kaybedebilirsiniz, bu da şirketin haftalar veya aylar olmasa bile günlerce geri kalmasına ve sözleşmenizi kaybetmenize ve muhtemelen vadesi geçmiş hesapları takip etmemenize neden olabilir. bilgi parmaklarınızın ucunda değil.

Ayrıca, üretkenlik seviyelerini yüksek tutmaya yardımcı olabilecek şirketinizin zamanından tasarruf edeceğinizi de göreceksiniz. Bilgi parmaklarınızın ucunda olmadan, personel görevlerini etkili bir şekilde tamamlamak için mücadele edebilir. Hesap departmanlarının faturalandırma, hesap özetleri ve vadesi gelen hesaplar hakkında bilgiye ihtiyacı vardır, bu onların vadesi geçmiş hesaplara girmek için müşterilerin peşine düşmelerine yardımcı olur. Bu bilgi olmadan bu işlevleri etkin bir şekilde yerine getiremezler. Bir felaket durumunda, bilgisayarlarınız bir kez yedeklenip çalışır hale geldiğinde, kaybolan bilgiler geri yüklenebilir ve ekipler en kısa sürede işlerine geri dönebilir.

Veri felaketi kurtarma sitelerinin harika yanı, büyük sözleşmeleri ve siparişleri kaybetme riskinizin azalmasıdır. Tahmin edebileceğiniz gibi, sunucularınızın çökmesi, bilgi kaybetmenize neden olur. Artık sıralarda bekleyen ve siparişlerinin nerede olduğunu merak eden müşterileriniz var. Bu sadece şimdiki işi değil, uzun vadede sizi de etkiler. Ekiplerin aldıkları siparişlerin yazılı bir hesabı olmadıkça, hangi siparişleri yerine getirdiğinizi ve hangi müşterilerin hala beklediğini bilmenin bir yolu yoktur. Bu, siparişlerinizi, sözleşmelerinizi ve ilerleyen müşterilerinizi kaybetmenize neden olabilir. İlerlemek için kendinizi bulmak istediğiniz ideal durum değil, özellikle de birçok şirketin aynı müşteri için küresel ölçekte rekabet ettiği böylesine rekabetçi bir ortamda.

Bir olağanüstü durum kurtarma sitesi seçmek, müşteri hizmetleri seviyelerinizden ödün verilmemesini sağlamanız için de bir fırsattır. Verilerin yalnızca hızlı bir şekilde indirilmesiyle, bir felaket durumunda hızla yola dönebilirsiniz ve müşterileriniz ciddi bir sorun olduğunu asla bilemezler.

Felaket kurtarma sitelerini seçmenin son faydası, değerli verileriniz açısından hiçbir zaman ciddi bir felaketle karşılaşmayacağınızı umarken, bu, kamu mali mesuliyet sigortanız gibi önleyici bir adımdır. Bu siteleri, en çok ihtiyaç duyduğunuz anda işletmenizi ve verilerinizi korumak için bir sigorta poliçesi olarak değerlendirin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir