Tuesday, January 25th, 2022

En İyi Veri Kurtarma Yazılımı Nasıl Seçilir

Verileri yedeklemek, bizim için çok değerli olan şeyleri kaybetmek istemediğimiz için hayatın çok önemli bir parçası haline geldi. Bazen tüm bu verileri olmasını beklemeden kaybedebilirsiniz ve bu çok acı verici bir deneyim olabilir. Bir ölüm kalım durumu olması gerekmez. Tam olarak nasıl olduğuna bakılmaksızın, endişelenmenize gerek yok. Tüm bu verilerin kurtarılabileceği yollar vardır. Bir yazılımınız olduğunda, aslında hepsini kendiniz yapabilirsiniz.

Bu önemli görev için tasarlanmış çeşitli yazılımlar var ve doğru olanı bulmak gerçekten sahip olduğunuz görev. Verileri başarılı bir şekilde kurtarmak için, uygun yazılımı alarak bunu doğru yapmanız gerekir. Veri ürünleri, kaybettiğiniz verilerin aranması ve yeniden oluşturulması için yaygın ve önemli olan bir algoritmaya sahiptir. Günün sonunda gerçekten yapacağınız seçimi belirleyecek bazı şeyler var.

Şunları göz önünde bulundurmalısınız:

  • Verileri kurtarmak için ihtiyaç duyacağınız ek işlevler

  • Veri alımında kullanılan işletim sistemi, yani ana bilgisayar işletim sistemi

  • Kaybolan dosyaların ait olduğu dosya sistemi

  • Veri kaybından etkilenen depolama için kullanılan ortam türü.

Kendini veri kaybettiğinde yardım etmeye adayan bir sektör olduğu için, işleri doğru yaptığınızdan emin olmanız önemlidir. Bilgisayarlar hızla hayatımızın bir parçası haline geliyor ve verilerimizin çoğu burada, veri kaybına virüsler ve doğru olmayan işlemler neden olabilir. Birçok yazılım şirketi, verilerinizi geri almak için kullanılabilecek en iyi yazılımları bularak bu boşluğu doldurmuştur. Verileri aşağıdakiler gibi çeşitli şekillerde kaybedebilirsiniz:

  • Sistem çökmesi

  • Hasarlı dosyalar

  • Virüs saldırıları

  • yanlışlıkla silme

  • Bilgisayarın aniden durması

Veri kurtarma yazılımının yaptığı, normal koşullarda erişilemeyen, bozuk veya arızalı ikincil depolama alanlarına erişmektir. Veriler, harici veya dahili sabit disklerden, USB flaştan, RAID’den, DVD’lerden, CD’lerden, depolama bantlarından kurtarılabilir; katı hal sürücüleri vb. Kurtarma ihtiyacı, depolama için kullanılan cihazların fiziksel olarak zarar görmesi veya sistemin ana bilgisayara monte edilme olasılığını engelleyen mantıksal hasar nedeniyle de ortaya çıkabilir.

Yazılım genellikle, sektörlerin zarar görüp görmediğine bakılmaksızın üzerine yazılan tüm dosyaları yeniden yakalayacak şekilde tasarlanmıştır; e-postalar, MS belgeleri, müzik dosyaları ve hatta resimler dahil her türlü veriyi kurtarabilirsiniz.

Genellikle yazılım, sabit sürücü içinde arama yapar ve kurtarılabilecek verileri bulur. Daha sonra tekrar bir araya getirmeye çalışır ve daha sonra kurtarılabilecek bir formatta sunar. En iyi yazılım, size kurulumu zorlaştırmamalıdır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir