Tuesday, January 25th, 2022

En İyi Mülk Yönetimi Yazılımını Nasıl Seçersiniz?

Mülk yönetimi, özellikle doğru araçlar olmadan zor olabilir. Doğru yazılım programını edinmek, büyüyen işinizi yönetme sürecini düzene sokmanıza ve onu düzenli tutmanıza yardımcı olması açısından çok önemlidir. Gittikçe daha fazla şirket, belgelerin yönetimi de dahil olmak üzere tüm önemli işlevleri yerine getirebilecek yazılım çözümlerini seçerek evrak işlerini ortadan kaldırıyor. Peki, işiniz için en iyi emlak yönetimi yazılımını nasıl seçersiniz?

Adım 1 – İhtiyacınız olan şeye odaklanarak başlayın

İşletmeniz için gereğinden fazla veya yetersiz olan yazılımları seçmekten kaçının. Yazılım programına tam olarak ne için ihtiyacınız olduğunu değerlendirmeniz önemlidir; yazılım programının maliyetlerini azaltmak için ofis muhasebesi ihtiyaçlarını mülk yönetimi ihtiyaçlarından ayırabilirsiniz. Sistemin kiracı geçmişi kontrolleri, borç ve varlık muhasebesi ve bütçeleme konularında size yardımcı olmasının önemli olup olmadığını düşünün, böylece gerçekten ihtiyacınız olmayan bir çözüm üzerinde zaman kaybetmezsiniz. Sistemi seçerken aşırıya kaçmak istemezken, işletmeniz için en temel şeyleri halledemeyecek bir programla da baş başa kalmak istemezsiniz. En azından, anlaştığınız yönetim yazılımının yönetim ücretlerini, kira ve gecikme ücretlerini otomatik olarak göndermesini, kiracılar ve mal sahipleri için ayrı defterler tutmasını, kolay bir arayüz aracılığıyla bilgileri kolayca güncellemesini, ek modül satın alma ve anlaşma olmadan farklı mülk türlerini yönetmesini sağlamaya yardımcı olur. banka mevduatları ve çekler ile.

2. Adım – Tüm önemli özellikleri kontrol edin

Mülkün yönetim süreci için o kadar kritik olmayabilecek pek çok özellik var, ancak yazılımınız için değerli olduklarını kanıtlayacaklar. Sisteminizde fark yaratabilecek özelliklerden bazıları, randevuları takip etmeye yardımcı olacak hatırlatma özellikleri, size borçlu olan mal sahipleri ve kiracıların açılır listeleri, geri ödemeler ve kredi referansları için kiracı bilgilerini kontrol etmeye yardımcı olan özellikler, otomatik kira tutarı güncellemelerini içerir. , otomatik hesap güncellemeleri ve diğer. Programla ne kadar çok şey yapabilirseniz, emlak işinizi yürütmenin keyfini çıkarmanız için o kadar rahat olursunuz.

3. Adım – Desteği, güvenilirliği ve makul fiyatlandırmayı onaylayın

Çoğu mülk yönetimi yazılımı şirketi, gerekli desteği sağlamada başarısız olur. Bazıları, teknik desteğin keyfini çıkarmanız için yazılım güncellemeleri için ödeme yapmanızı gerektirebilirken, diğerleri sınırlı bir süre için ücretsiz destek sunabilir ve bunun ötesindeki herhangi bir destek için ücret almaya başlayabilir. Tamamen güvenebileceğiniz ve güvenebileceğiniz bir destek planı seçin. Aynı şekilde, yazılımı satın alırken gizli maliyetleri kontrol etme görevini de üstlenmelisiniz. Mümkün olduğunca çok sayıda ilgili soru sorun ve son satın alma işlemini yapmadan önce çözümü kullanarak ne elde edeceğiniz hakkında mümkün olduğunca çok şey okuyun. Kurulumu ve kullanımı kolay ve kapsamlı bir dahili yardım dosyasıyla birlikte gelen bir yazılım programı seçmenize yardımcı olur. Güncellemeler ve araştırmalar için ödeme yapmanızı gerektiren programlardan uzak durun.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir