Tuesday, January 25th, 2022

Doğru Veri Kurtarma Hizmetini Bulma

Bilgisayarınızın sabit diskinde veya diğer aygıtlarda depoladığınız tüm verileri kaybetmek gerçekten sinir bozucu olabilir ve eğer bir işletme sahibiyseniz, işinizi nasıl yürüttüğünüz üzerinde gerçekten olumsuz bir etkisi olabilir. Veri kaybı gibi bir sorun olduğunda, en iyi çözüm, kaybolan verileri sizin için geri almaya çalışacak bir şirket bulmaktır.

Sabit Disk Veri Kurtarma

Bilgisayarda depolanan verilerin çoğu hala bir sabit sürücüde depolanır ve bunlar her an arızalanabilecek hassas ekipman parçalarıdır. Arıza genellikle toplamdır, ancak, diğer veri dosyaları bozulmadan kalırken, belirli veri bitlerine erişmenizi engelleyen diskin hasar gördüğü zamanlar olabilir. Bu sorunlarla başa çıkma konusunda deneyime sahip bir şirket, size en iyi hareket tarzı konusunda tavsiyede bulunabilecek ve size ücretsiz bir yükümlülük içermeyen fiyat teklifi sunabilecektir.

Diğer problemler

Bir veri kurtarma şirketi, yanlışlıkla veya kötü niyetle bilgisayarınızdan silinen veri dosyalarını da geri yükleyebilmelidir. RAID denetleyici arızası, zaman zaman ele alınması gereken kayıp verilerin başka bir yönüdür. Raid sisteminizdeki verilere erişimin olmadığını fark ederseniz, bu, bir veri kurtarma şirketinin etkilenen sistemlerinize erişmesine izin vererek düzeltilebilir.

Hasar

Bilgisayarlar ve çevre birimleri aşırı kullanım nedeniyle yıpranabilir veya dikkatsiz kullanım nedeniyle hasar görebilir. Bir depolama aygıtı hasar gördüğünde, veriler sonsuza kadar kaybolmuş gibi görünebilir, ancak durum hiç de öyle değil. Hasarlı ve bozuk bellek çubukları ve flash sürücüler gibi şeyler, yalnızca depolama yongalarını çıkararak verilerini kurtarabilir.

Bilgisayarların ve depolama aygıtlarının iç işleyişine sıvı girmesinin neden olduğu hasar yaygın bir sorundur ve yine, bu olduğunda hepsi kaybolmaz. Çoğu veri kurtarma şirketi, sıvıların içine düşmüş veya üzerlerine sıvı dökülmüş (genellikle kahve veya soda) dizüstü bilgisayarlar ve USB çubuklarla uğraşmak zorunda kalmıştır. Herhangi bir yetkin veri kurtarma şirketi, çalışma ömrünün bir noktasında sıvı ile temas eden bir cihazdan verileri kurtarmanıza yardımcı olabilir.

Bir veri kurtarma şirketi ararken, orada çok sayıda şirket olduğunu göreceksiniz, bu yüzden biraz araştırma yapmaya değer ve hatta bazıları ‘kurtarma yok, ücret yok’ hizmeti de sunuyor.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir