Friday, January 28th, 2022

Dizüstü Bilgisayar mı, Masaüstü Kargaşası mı? En İyi Tüketici Tavsiyesi Açıklandı

Hangisini satın alacağınızı bilmediğiniz için kafanız karıştı ve hayal kırıklığına uğradınız mı? Ucuz bir masaüstü bilgisayar mı yoksa çok değerli bir dizüstü bilgisayar mı? Size bir dizüstü bilgisayar ve bir masaüstü bilgisayar arasındaki farklar hakkındaki düşüncelerimi sunmama izin verin.

Amacım doğru seçimi yapmanızı ve gurur duyacağınız bir PC almanızı kolaylaştırmak.

Satın alma işleminizde dikkate alınması gereken birçok farklı faktör vardır.

Buna daha yakından bakalım:

taşınabilirlik – Bir dizüstü bilgisayar satın almanın size daha fazla hareket kabiliyeti sağlayacağını anlamak için roket bilimcisi olmaya gerek yok. Dizüstü bilgisayar çok taşınabilir. Belki de size sorulacak daha iyi bir soru… bu bilgisayarı nerede kullanmayı planlıyorsunuz? Ev merkezli mi olacaksınız yoksa onu evden mi götürmeniz gerekiyor? Evden alıp götürmek bir avantaj olur mu? Şahsen ben her zaman bir dizüstü bilgisayar seçerim. Niye ya? Çünkü çalışma ortamında bana daha fazla esneklik sağlıyor ve yazın bahçede çalışmak güzel! Bu nedenle taşınabilirlik için dizüstü bilgisayar tercih edilir.

Belki de bilgisayarınızın nerede olacağı konusunda telaşlanmıyorsunuzdur. Durum böyleyse ve aynı odada aynı masada mutlu bir şekilde oturuyorsanız, masaüstü bilgisayar sizin için bir seçimdir.

Donanım Yeteneği – Bir masaüstü ve dizüstü bilgisayar arasında donanım yeteneklerinde büyük bir fark vardı. Birkaç yıl önce, güçlü bir bilgisayar istiyorsanız, asla bir dizüstü bilgisayarı düşünmezdiniz. Bu günlerde teknoloji daha güçlü ve daha küçük hale geliyor, bu yüzden gerçekten fazla bir fark yok. Tek fark, sabit diskin boyutudur. Bana göre bu gerçekten bir masaüstü bilgisayar satmıyor çünkü dizüstü bilgisayarlar normalde ihtiyaçlarımı karşılamak için yeterli disk alanına sahip.

Masaüstü bilgisayarlar, ağır işleme faaliyetleri için mükemmeldir. Müzik, video, fotoğrafçılık veya oyunlarınız konusunda tutkuluysanız, masaüstü bilgisayarın daha büyük depolama kapasitesinden yararlanmak isteyebilirsiniz.

Masaüstü bilgisayarlarla ilgili diğer harika şey, bileşenleri yükseltmek için bolca kapsamınız olmasıdır.

Bir dizüstü bilgisayara harici bir depolama birimi ekleyebilirsiniz, ancak bu, taşınabilirliğini tehlikeye atar.

İşleme yetenekleri – Eğer sıkı bir oyuncuysanız, o zaman tek gerçek cevap masaüstüdür. Birçok oyun, bir bilgisayarın işleme yeteneklerine muazzam bir yük getirir. Bir masaüstü bilgisayarla, grafik kartınızı her zaman yükseltebilirsiniz, bir dizüstü bilgisayarla yapamayacağınız bir şey.

Bu nedenle, oyunlarınız olmadan yaşayamıyorsanız ve önümüzdeki birkaç yıl boyunca bunları zahmetsizce oynayabilmek istiyorsanız, o zaman sıcak grafik kartı destekli bir masaüstü bilgisayar öneririm. Şirketler yazılımın sınırlarını zorlamayı amaçladıklarından, onu destekleyecek donanıma sahip olma konusunda daha fazla talepte bulunurlar. Teknoloji küçülür ve daha da güçlü hale gelir.

Maliyet – Dizüstü bilgisayarlar genellikle eşdeğer özelliklere sahip masaüstü bilgisayarlardan daha pahalıdır. Dizüstü bilgisayarlar, yerleşik monitör faresi ve klavye gibi diğer harici çevre birimleriyle birlikte gelir.

tamam özetleyelim:

Dizüstü bilgisayarlar taşınabilirlik ve seyahat için mükemmeldir. Yani taşınabilirlik önemliyse, bir dizüstü bilgisayarla gitmekten başka seçeneğiniz yok.

Bilgisayarınızda tek bir yerde çalışmaktan çekinmiyorsanız, kendinize oyun oynama olasılığınız olup olmadığını sorun. Oyun oynamak muhtemelen yapacağınız bir şeyse, o zaman bir masaüstü bilgisayar sizin için seçimdir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.