Friday, January 28th, 2022

Değerli Linux Verilerinizi Geri Getirmek için Linux Veri Kurtarma Yazılımı

Bu günlerde birçok kullanıcı işletim sistemlerini Windows’tan Linux’a geçiriyor. Hatta bazıları, tamamen Linux’a geçmeden önce biraz yakından kullanmak için Windows’un yanına Linux kurarak çift önyükleme sistemini tercih ediyor. Nedeni oldukça basit. Linux yenidir ve çeşitli yeni özelliklere sahiptir. Bunun dışında işletim sistemi şüphesiz diğer muadillerine göre en sık güncellenen işletim sistemidir. Ancak, hiçbir işletim sisteminin herhangi bir gevşek delikten tamamen arınmış olmadığı oldukça doğrudur. Ayrıca, gevşek delik olarak adlandırmak doğru değilse, yine de, işletim sisteminin kullanıcı beklentileriyle eşleşmediği durumlar vardır. Bu tür sorunlu durumlar arasında, Linux veri kurtarma uygulamaları, değerli verilerinizi kurtarmada son derece yararlı olabilir.

Linux sisteminizde bir takım veri kaybı örnekleriyle karşılaşabilirsiniz. Nedeni, sert sistem çökmesine karşı basit bir veri silme olabilir. En çok karşılaşılan Linux veri kaybı durumlarından bazıları aşağıda listelenmiştir:

1) Kazara/kasıtlı silme

2) Bazı Linux disk hatalarını çözerken sabit sürücüyü yanlışlıkla biçimlendirme

3) Sürücüyü veya birimi biçimlendirerek işletim sisteminin yeniden yüklenmesi

4) Dosya sistemi bozulması

5) İşletim sistemi arızası

6) Linux sisteminin çökmesine neden olan herhangi bir yazılım/donanım çelişkisi

Yukarıdaki durumlardan herhangi birinde, Linux sürücüsündeki veya birimindeki değerli verileriniz ya kaybolur ya da erişilemez hale gelir. Yine de, yakın zamanda verilerinizin herhangi bir yedeğini aldıysanız, verileri geri yükleyebilirsiniz. Yeni bir yedekleme yoksa veya geri yükleme işlemi herhangi bir hatayla sonuçlanıyorsa, diğer bazı veri kurtarma Linux yöntemlerini aramanız gerekir.

Veri kaybıyla ilgili rahatlatıcı bir gerçek, sürücüdeki verilerin üzerine başka bir veri parçası tarafından yazılmadığı sürece, asla kalıcı olarak kaybolmamasıdır. Bu nedenle, herhangi bir üzerine yazma durumuna karşı sorunlu Linux sürücüsüne veya birimine sıkı bir şekilde bakabilirseniz, görünüşte kaybolan tüm verileriniz herhangi bir yazılımı çalıştırarak kesinlikle geri alınabilir.

Bu Linux veri kurtarma yardımcı programları, sabit sürücüye girip verileri verimli bir şekilde kurtarmak için güçlü algoritmalara sahiptir. Bu kurtarma uygulamalarının tüm özellikleri, doğası gereği salt okunurdur ve verilerinizin güvenliği konusunda endişelenmenize gerek yoktur.

Stellar Phoenix Linux Data Recovery, herhangi bir Linux işletim sistemi tabanlı sürücüden veya birimden kayıp, silinmiş, biçimlendirilmiş veya erişilemeyen verilerinizi kurtarmak için son derece güvenilir bir yardımcı programdır. Yazılım hemen hemen tüm mevcut Linux sürümlerinde iyi çalışır ve teknik olmayan kullanıcılar tarafından bile kullanımı kesinlikle kolaydır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.