Tuesday, January 25th, 2022

CRM Yazılımı Küçük İşletme

Küçük işletmeler için CRM yazılımının pazara gelişi, son altı yıl boyunca küçük ve orta ölçekli sektör için ön ve arka ofis müşteri ilişkileri yönetimi yeteneklerini dönüştürüyor. Küçük işletmelere yönelik CRM yazılımı, hızlı bir dizi yenilik ve ürün evriminden geçmekte, satın alınabilirlik ve güvenilirlik açısından artmakta, aynı zamanda yetenekler de genişlemektedir. Doğrudan müşteri temasına büyük ölçüde güvenen herhangi bir firma için teknoloji altyapılarına sahipseniz veya bunları yönetiyorsanız, küçük işletme modülleri ve uygulamaları için CRM olasılığını araştırmak için daha iyi bir zaman olamaz. Entegre iş çözümlerinin muhasebe, insan kaynakları yönetimi ve bordro gibi arka ofis işlevlerini geliştirerek daha küçük pazarlar için üretkenliği nasıl artırdığını düşünün. Bütçenizi zorlamadan ihtiyacınız olan her şeyi sunan doğru modülleri seçerseniz, CRM uygulamaları işinizi aynı hızla ileriye taşıyabilir.

Küçük işletme yönetimi için CRM yazılımı araştırmanıza başlamaya hazır olduğunuzda, mevcut müşteri ilişkileri iş akışlarınızın ve veri toplama sistemlerinizin kapsamlı bir teşhis değerlendirmesini yaparak başlamak isteyeceksiniz. Görev yönetimi işlevlerinizi inceleyin ve mevcut sisteminizin güçlü ve zayıf yönlerinin nerede olduğunu öğrenmek için çalışanlarınızla görüşün. Kapsamlı ihtiyaç değerlendirmenizi tamamladığınızda, ürün incelemelerini araştırarak ve çevrimiçi ürün ve hizmet tanıtımlarını görüntüleyerek ilerleyebilirsiniz. CRM modüllerinin sizin için neler yapabileceğini daha iyi anlamanıza yardımcı olabilecek çeşitli sağlayıcıların ve geliştiricilerin temsilcileriyle de konuşabilirsiniz. Ancak bu süreçlerden herhangi birine başlamadan önce, CRM yazılımının ne olduğunu ve zorlu iş ortamlarında küçük işletmenizin hayatta kalmasına ve gelişmesine nasıl yardımcı olabileceğini tam olarak anlamak iyi bir fikirdir.

Müşteri ilişkileri yönetimi yazılımı, müşterilerin internet üzerinden kurulan portallar aracılığıyla yedi gün yirmi dört saat bir şirkete doğrudan erişimini sağlamak için tasarlanmıştır. Müşteriler, sipariş vermek, değiştirmek ve iptal etmek, ürün bilgilerini gözden geçirmek ve mesai saatleri içinde müşteri hizmetleri temsilcilerine bağlayabilecek iletişim bilgilerini bulmak için CRM sisteminizi kullanabilir. Müşteriler ayrıca sık sorulan soruların cevaplarını bulmak ve yorum, övgü veya şikayet bırakmak için CRM sistemini kullanabilirler. Şirketinizin kârlılığı için iyi seçilmiş bir CRM sisteminin faydaları iki yönlüdür. İlk olarak, doğru CRM uygulamaları, müşteri memnuniyetini artırarak, hayal kırıklığını azaltarak ve anlık satın alımları ve iş tekrarını teşvik ederek hayati bir ön büro işlevi görebilir.

Ancak iyi bir CRM sisteminin arka ofis işlevleri daha da kapsamlı faydalar sağlayabilir. Müşteriler CRM yazılım modülünüzle her etkileşim kurduğunda, arkalarında çok miktarda veri bırakırlar. Bu bilgiler, gönüllü demografik verileri veya ürünler ve hizmetler hakkında belgelenmiş yorumları içerebilir. Alışveriş davranışı ve satın alma kararlarıyla ilgili tüm bu bilgiler ve ek veriler, farklı departmanlar tarafından pazarlama, satış, müşteri hizmetleri veya ürün geliştirme çabalarına odaklanmak için toplanabilir, bir araya getirilebilir ve kullanılabilir. Bir CRM sistemi tarafından toplanan veriler, olası satışları önceliklendirmek, pazarlama kampanyalarını keskinleştirmek, yeni ürün fikirlerini etkilemek ve müşteri hizmetleri temsilcilerinin yaygın soru ve endişeleri ele almasına yardımcı olmak için kullanılabilir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir