Friday, January 28th, 2022

Çok Kolay – Bir Çocuk Yapabilir

Çevrimiçi medyaya elektronik erişim sürekli değişmektedir. Yeni teknolojiler, çocuklara benzersiz ve benzeri görülmemiş tehlike ve riskler getiriyor. Mukaddes Kitap şöyle der: “Bilgelik korunmak içindir, para da korunmak içindir (Vaiz 7:12) – “Bilgelik ya da parayla her şeyi elde edebilirsiniz, ama bilge olmanın pek çok avantajı vardır.” çevrimiçi gezinmenin tehlikelerinden nasıl kaçınılacağını anlamak da zorunludur.

İnternet, bırakın çocukları, hiç kimsenin güvenliğini tehdit edecek ve tehlikeye atacak bir araç olmamalıdır. İnternetin nasıl çalıştığına ve anlık mesajlaşmanın, web sayfasında gezinmenin veya diğer çevrimiçi etkinliklerin katılımının kullanımına ilişkin temel bir anlayışa sahip olmak; birini öğrenemeyecek kadar yaşlı veya eğitimsiz olarak belgelemeyin. İnternete erişimi olan çocukların yetişkin gözetimine ihtiyacı vardır. Ebeveynlerin gerçekten İnternet trendlerine ve teknolojisine ayak uydurması gerekiyor. Ebeveynlerin hatırlaması gerekir – birçok genç Bulut’a cep telefonları, video oyun konsolları ve diğer taşınabilir cihazlar aracılığıyla erişir.

Gençlere güvenli bir şekilde otomobil kullanmaları öğretilir. Ebeveynler, İnternet kullanımı konusunda benzer bir yaklaşım benimseyebilir. Çocuklarının motorlu taşıt kullanmaları sonsuza kadar kısıtlanamaz, ancak internete erişimi ve interneti kullanmaları kısıtlanabilir. Her ne kadar her iki faaliyet de tehlikeli olsa da, bir çocuğun İnternet’i kullanmasını izlerken, onlara sizin olduğunuzu bildirirken izlemek, onların alanına veya mahremiyetine yönelik bir işgal değildir – World Wide Web halka açık bir forumdur. Amerika Birleşik Devletleri’nde FBI, ebeveyn bakımını veya çocuklarının çevrimiçi hesaplara, kişilere ve e-postalara erişimini rastgele bir şekilde sürekli olarak hatırlatıyor. Birleşik Krallık’ta yapılan bir bulut araştırması, “8 ile 20 yaşları arasındaki 7 gençten yaklaşık 1’inin yatak odasında İnternet erişimi olduğunu ortaya çıkardı. Birçok çocuk eğitim ve savunucusu, ebeveynlere bilgisayarı evin yoğun bir alanında tutmalarını tavsiye ediyor. Bu uygulama, İnternet etkinliğini takip etmeye yardımcı olur ve çocukları istenmeyen Web sitelerinden kaçınmaya teşvik edebilir.

Çocukların İnternet kullanımını, sürelerinin uzunluğunu ve ziyaret edebilecekleri ve giremeyecekleri siteleri içeren kararlar, Bulut’un riskleri ve tehlikeleri için merkezi bir kılavuz ve kesin bir anlayış sağlayabilir.

IIOF (Uluslararası Sağlık Enstitüsü) tarafından doğumdan 21 yaşına kadar 100.000’den fazla ABD’li çocuğun sağlığının takibi 2009 yılında başlatıldı. Bu çalışma, çok çeşitli araçlarla veri topluyor. Beklenen 8.000 tablet PC, verileri VPN (Sanal Özel Ağ) aracılığıyla merkezi koordinasyon merkezine güvenli bir şekilde ilettiğini söyleyen çalışma personeli tarafından ve onlar için kullanıldı. Bu veriler Oracle ve SQL Server silolarında saklanacaktır. Marianne Kolbasuk McGee tarafından bildirildiği üzere, Bilgi Haftası Dergisi ile yaptığı röportajda, çalışmanın Operasyon ve Lojistik Direktör Yardımcısı Sarah Keim, “Merkezi veri tabanının boyutu kesinlikle çok terabayt olacaktır” diyor.

Öğretilen değerler – ve belirlenen örnekler, Bulut’a erişimi olan çocukların korunmasında çok daha ileri gidecektir. İzleme ve takip sadece şu ana kadar gidecek. Çocuklarla açık bir iletişim hattı, İnternet’in tahribatına karşı en iyi savunma hattıdır. “Kötü” insanların tehlikelerini açıklamak ve pornografiyi tanımlamak, yabancılarla asla iletişim kurmamalarının birkaç nedenidir.

İnternet yazılımı ve program kontrolleri kusursuz değildir. Birçok ISP (İnternet Servis Sağlayıcısı) “korkuluk” işlevi gören ebeveyn denetimleri sunabilir (Ruby on Rails Kısaltılmış RoR, Ruby on Rails (Rails olarak da anılır – Ruby ile yazılmış açık kaynaklı bir Web uygulama çerçevesidir) (nesne yönelimli) programlama dili), veritabanı destekli Web uygulamaları geliştirmek için. zararlı sitelere erişim Diğer bazı yazılım programları, çocukların kişisel bilgilerini, yani adları ve adresleri ifşa etmelerini de engeller.

McGee, “IIOF için çalışma ekipleri, ırk grupları, gelir ve eğitim seviyeleri ve konumlardaki çocuklardan genetik biyolojik ve çevresel örnekler toplar ve analiz eder” diyor. Keim, “BT mimarisi 100’den fazla lokasyonda yaklaşık 1.000 araştırmacıyı ve federal personeli desteklemelidir. Federal veri güvenliği ve yönetim standartlarına uygun olmalıdır – ancak kullanımı oldukça kolay olmalıdır”, diyor.

Çalışma projesi için VPN ve.NET uygulamaları kullanılmaktadır. Westat’ın ya da türünün en iyisi uygulama modülleri, araştırma koordinasyon merkezi olarak hizmet vermektedir – Booz Allen Hamilton ve IMS Integrator gibi çeşitli diğer satıcılarla birlikte.

Gerçek şu ki, çocukları evin dışındayken izleyemezsiniz. Bu nedenle, yetişkinlerin gözetimi altında olmadıklarında daha akıllıca kararlar vermeleri için çocuklara uygun değerleri yerleştirmek önemlidir, yöneten yetişkinler, Bulut ile ilgili kuralların çiğnenmesi durumunda sonuçların ne olacağını açıkça belirtmelidir. Bozulursa, kuralların, yaptırımların ve kısıtlamaların uygulanması uygulanacaktır.

Bir dahaki sefere…

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.