Tuesday, January 25th, 2022

Çevik Yazılım Geliştirme Neden Herhangi Bir Yazılım Geliştirme Şirketi İçin Gereklidir?

Bugün, yazılım geliştirme ile ilgili çok sayıda uzman, çeşitli Çevik yaklaşımlardan gerekli uygulamaların ve çeşitli unsurların benimsenmesinin tüm süreci nasıl etkileyeceğini analiz ediyor. Bunun için, dünya çapında çevik yazılım geliştirmenin çeşitli etkilerini farklı şirket türlerinde ve/veya vaka senaryolarında vurgulayan araştırma çalışmasını kullanacağız.

Gereksinimdeki Değişikliklerle Başa Çıkma

Belirli bir ürünün gereksinimleri, sonunda müşterilerle olan ilişkilerinden bağımsız olarak değişir. Ayrıca, belirli bir zamana bağlı olarak, gereksinimlerdeki değişiklikler üzerindeki etki, küçük bir sıkıntıdan İncil’deki orantıların felaketine kadar değişir. Bu nedenle, çevikliğe sahip herhangi bir iyi yazılım geliştirme şirketi, gereksinimlerdeki değişikliklerle başa çıkmak için nispeten daha iyi donanımlı kalır. Artık talep edilmeyen kodlar üzerinde yeniden çalışma için gereken toplam süreyi azaltmak için değişiklikleri sık sık ve kısa sürede ele alırlar.

Taraflardan her biri her işi aktif olarak incelediğinde ve sürekli olarak sorunları/hataları belirleyerek testler yaptığında, uzmanlardan oluşan bir ekip çeşitli sorunları mümkün olduğunca erken ele alır. Bununla birlikte, çevik gruplar ihtiyaç değişiklikleriyle daha iyi başa çıkıyor çünkü dış paydaşları düzenli olarak bilgilendiriliyor ve bu sayede değerli önerilerini kolay bir şekilde dile getiriyor.

Paydaşların Katılımını Artırır

Herhangi bir şirket tarafından gerçekleştirilen yazılım geliştirme prosedürleri, ilgili yazılım programının türü veya boyutundan bağımsız olarak bir paydaşa sahiptir. Bu nedenle, en başından beri, çevik tabanlı yazılım geliştirme şirketleri, müşterileri her zaman farklı hazırlık aşamalarında yakın işbirliğine davet ediyor.

Bunlar, herhangi bir ürün için taslaklar oluşturmayı, planlamayı ve belirli bir ürün biriktirme listesini oluşturmayı içerir. İlgili ürünün denetim ve şeffaflığa vurgu yapmasına dayanan çevik yaklaşım, paydaşların herhangi bir yapılandırılmış etkinlik sırasında veya basit iletişim yoluyla istedikleri tam geliştirme prosedürü hakkında nispeten daha fazla bilgi edinmelerine yardımcı olur. Kısacası, çevik geliştirme uygulamalarının ve ilgili yaklaşımın uygulanmasıyla ilgili en büyük avantajın paydaş katılımı ve katılımındaki iyileştirme olduğunu söyleyebiliriz.

Değer Katar veya İyileştirir

Çoğu şirketin çevik yazılım geliştirmeyi benimsemesinin önemli bir nedeni, profesyonellerin geliştirme prosedürüyle ilgili her adıma göre değer katmasına/geliştirmesine yardımcı olmasıdır. Çevik yaklaşımı benimseyen şirketler, farklı fikir ve uygulamaların karmaşık bir etkileşimini takip ederken aynı anda; zihniyette değişiklikler getiriyorlar.

Herhangi bir geliştirme süreci planlandığında, bir sonraki adım onun yürütülmesini içerir ve bu, Scrum çerçevesinde gerçekleştirilirse, yönetim sorunsuz hale gelir ve zamanında teslim edilebilirlik ekstra bir fayda haline gelir.

Yukarıdaki gerçeklerden, çoğu şirket için mutlaka takip edilmesi gereken bir trend haline gelen Çevik uygulamaların artık açıkça görülüyor. Bu nedenle, başarılı proje teslimi elde etmek için günümüzün yazılım geliştirmesinde çevik metodolojinin avantajlarını göz önünde bulundurmak eşit derecede önemlidir. Çevik gelişimin benimsenmesi rekabette önde olmak için şarttır.

Bir sonraki yazılım geliştirme projeniz için çevik metodolojiyi denemek istiyorsanız, sizin için bir pilot çalışma başlatmak için buradayız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir