Tuesday, January 25th, 2022

Çağrı Raporlama Yazılımına Neden İhtiyacınız Var?

Sanayileşme, ülkedeki hizmet sektörünün ve çağrı merkezlerinin patlamasını içeren Birleşik Krallık’taki üçüncül sektöre keskin bir yükseliş sağladı. Şirketler, satış, yukarı satış ve müşteri hizmetleri için müşterileriyle iletişim kurmak için çağrı merkezleri aracılığıyla ulaşmaya başladı. Bu büyüme, şirketler tarafından kurulan çağrı merkezlerinde muazzam bir artışa yol açtı ve sayı 2017 yılına kadar 6200’e ulaştı. Bu, İngiltere’de yaklaşık olarak %4 çalışan nüfusa istihdam sağlıyor.

Daha sonra şirketler için bu çağrı merkezlerinin süreçlerini kanalize etmek ve düzene koymak önemli hale geldi. Böylece Bilgi Teknolojileri yardımıyla bir şirket, çağrı merkezleri için Çağrı merkezi raporlama yazılımı, yönetim yazılımı, takip yazılımı ve performans yönetimi yazılımı gibi modern yazılım ve araçları kullanmaya başladı.

Bu yazılım, esas olarak, etkili karar verme için verileri kullanmaya odaklanmıştır. Yazılım, katılımlı, katılımsız çağrıların ayrıntılarını, çağrıların süresini, bölge-merkez bazında ve birçok farklı parametrede sunabiliyordu. Bu, şirketlerin ve onların CXO’larının çağrı merkezleri için yatırım ve genişleme konusunda verimli ve etkin kararlar almalarına yardımcı oldu. Böylece, iyileştirilmiş satış ve müşteri hizmetleri yoluyla marka değerlerini zenginleştirecek stratejiler oluşturma konusunda şirketlere büyük bir yardım sağladı.

Çağrı merkezi yönetim yazılımı ve takip yazılımı, şirketlerin stratejilerin ve uygulanan politikaların etkisini sürekli izlemelerine yardımcı oldu. Bu yazılım, daha fazla büyüme için olumlu değişimi ve iyileştirme alanlarını değerlendirmek için verimlilik parametrelerinin ve Temel Performans Göstergelerinin (KPI’lar) ölçülmesine odaklandı.

Böyle bir teknolojik atılımla, artık CXO’lar, çağrı merkezlerinin operasyonları ve bölge bazında, merkez bazında veya ülke bazında karşılaştıkları zorluklarla ilgili kesin verilere sahipler. Kaynaklar, çağrı trafiğine göre dağıtılabilir veya memnuniyetsizlik veya katılımsız çağrıların nedenleri kolayca bilinebilir. Bu izleme, küresel düzeylerle karşılaştırıldığında Birleşik Krallık’ta genel ulusal ortalama müşteri deneyimini ve üretkenliği artırdı.

Bu tür akıllı raporlama çözümlerine ve yazılımlarına adanmış şirketler, müşterilerinin telekom altyapısı ile koordineli olarak günlük iş faaliyetlerini izlemesine yardımcı olmak için bulut tabanlı yazılım sağlama hizmetlerini de artırdı. Yazılımlarımız ve hizmetlerimiz sağlam bir mimari üzerinde çalışıyor ve kısa sürede olumlu sonuçlar verdi.

Çözümlerimiz ayrıca Genel Veri Koruma Yönetmeliği (GDPR) ile uyumludur ve gerekli standartlara uyacak şekilde sürekli güncellenir. Yazılımımızın katı güvenlik politikaları ve son derece sağlam mimarisi, yüzde 100 müşteri memnuniyeti sağlamamızı mümkün kıldı.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir