Tuesday, January 25th, 2022

Büyük ve Küçük İşletmeler için Randevu Planlama Yazılımı

Hem büyük hem de küçük işletmeler için randevu planlama yazılım platformlarının kullanımı, iş operasyonlarında hayati bir bileşendir; Bu sistemlerin işletmede artan kullanımının, gelir yaratma, çalışanların çalışmama süresi ve müşteri memnuniyeti üzerinde büyük bir etkisi olduğu görülmüştür.

Online rezervasyon sistemleri ve randevu yazılımı, biri müşteri açısından, diğeri ise ürün veya hizmet sunan şirket açısından olmak üzere iki açıdan çalışır.

Müşterinin Bakış Açısından Çevrimiçi Planlama Yazılımı ve Rezervasyon Yazılımı: Zamanın bir noktasında, bir randevunun rezervasyonu, işletme ile müşteri arasındaki fiili bir ticari işlemin ilk örneği olacaktır. Müşteri, rezervasyonun ayrıntılarını günlüğüne veya mevcut cep telefonu ve akıllı cihaz kullanımı ile not edebilir; rezervasyon detaylarını kendi seçtikleri elektronik cihaza not etmeyi tercih edebilirler.

Bu ilk adımdır, ancak randevunun tutulması müşterinin bir hatırlatma yapıp yapmamasına bağlıdır ve buna göre; hatırlatıcının zaman ilerlemesi. Bu yaklaşım, randevu katılımını tamamen müşterinin eline bırakır. Ancak, bir randevu doğrulama sisteminin kullanılması, işletme sahibinin herhangi bir rezervasyon hatırlatıcısının ne zaman gönderileceğini kontrol etmesine olanak tanır; bu, kaçırılan randevuların şansını azaltır, dolayısıyla çalışanların zamanının yeniden planlanmasına izin verir.

Şirket Açısından Online Rezervasyon Sistemleri & Randevu Yazılımları: İlk aşamada müşteriyi randevusunu doğrulamak için hareket ettirmek, bir dijital pazarlama kampanyası geliştirmenin ilk adımı olarak görülebilir. Bu, söz konusu müşterinin iletişim bilgilerinin alınmasıyla başlar, bu SMS metin mesajı, E-posta adresi veya Tarayıcı bildirimleri gibi çeşitli şekillerde olabilir.

Artık bu hayati iletişim bilgileriyle donanmış ve işin doğasına bağlı olarak, kuruluş, randevunun yapılacağı hafta veya gün öncesinde veya belki de aynı gün rezervasyon hatırlatıcıları yayınlamayı seçebilir. Müşterinin tepkisi daha sonra kaynakların uygun şekilde yeniden tahsis edilmesine ve sabit bir ücrete sahip çalışanlarla, belirlenen çalışma süreleri boyunca becerilerinin tam olarak kullanılmasının sağlanmasının genel gelir üretimi üzerinde büyük bir etkisi olduğu görülebilir.

Müşteri memnuniyeti aynı zamanda müşteriyle doğrudan iletişimin güvende bir artışa yol açtığının görülmesiyle de devreye giriyor.

Ürün ve hizmetlerin gelecekte pazarlanması ve tanıtımı için yukarıda belirtildiği gibi; işletme artık çeşitli tekliflerin ayrıntılarını göndermek için stratejik olarak plan yapabilir – bu, örneğin güzellik bakımları, saç kesimi, emlak gibi hizmetler için gelen müşteriler açısından işletmede sessiz zamanların olduğu zamanlara denk gelecek şekilde planlanabilir ajanları görüntüleme, diş cerrahisi rezervasyonları veya rutin araba onarımları; farklı pazar sektörlerindeki işletmeler için uygulamalar geniştir.

Bu tür sistemlerin kullanımı, dijital pazarlama işleviyle birlikte ödeme hatırlatıcıları göndermek için de sonuçlar doğurur. Hizmete dayalı sektörlerde ilerledikçe, bu tür randevu doğrulama, ödeme hatırlatmaları ve doğrudan pazarlama hizmeti tekliflerine olan ihtiyacın artacağını öngörüyoruz.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir