Tuesday, January 25th, 2022

Bilgisayar Sorun Giderme Nedir? İşte Kısa Kılavuz

İnternet kullanımı size sadece bilgi ve güncellik sağlamakla kalmaz, aynı zamanda güvenlik tehdidi de oluşturur, bu nedenle kişisel bilgisayarınızın güvenliğinden emin olmanız çok önemlidir. Sisteminizin arızalanmasına neden olan herhangi bir tehdit varsa, her zaman bilgisayarınızda sorun giderme ipuçları için çevrimiçi göz atabilir ve profesyoneller tarafından yaptırmak için zor kazanılan paranızı boşa harcamak yerine kendi başınıza tekrar sağlıklı hale getirebilirsiniz.

Küçük ve basit adımlar atarak sisteminizin korunmasını sağlayabilirsiniz. Korunmak için virüsten koruma, casus yazılımdan koruma ve güvenlik duvarı yükleyin. Bilgisayarlar icat edildiğinde başlangıçta sorun giderme kolay bir iş değildi, insanlar tekrar çalışması için bir pisliğe ihtiyaç duysa bile çalışmaya devam etmesi için çok para harcıyordu. Ancak zamanla bilgisayarlar güvenilir makineler olarak ortaya çıktı ve günlük yaşamın hayati bir parçası haline geldi. Ayrıca, İnternet’in yükselişi ve bilgiye kolayca erişilebilirlik artık yaygın kullanıcılar, bilgisayarlarındaki sorunları gidermek için temel görevleri kendi başlarına gerçekleştirebiliyorlar.

Bu senin görevin ve aklında olan her şey, sadece raporu yazman gerekiyor ama “hah” Kişisel bilgisayarımı birçok kez açtım ama çalışmıyor. Ne yapalım? Makinenizin sizi terk etmesinin birçok nedeni olabilir, ancak sorunun doğası gereği küçük olup olmadığını her zaman kontrol edebilirsiniz. Fişin doğru takılıp takılmadığını kontrol edin, çalıştığından veya güç sağladığından emin olmak için aynı prizden başka bir elektrikli cihazı çalıştırmayı deneyin. Şimdi merkezi işlem birimim çalışıyor ama monitörüme ne oldu, ekran görünmüyor ve güç düğmesi yanıp sönmüyor.

Tüm soketlerin doğru şekilde takıldığından ve CPU üzerinden güç sağlandığından emin olun. Güç düğmesi açıksa ve ekran boşsa, görüntülerin görüntülenmesinde bir sorun olabilir. Yeniden düzgün bir şekilde çalışması için profesyonel yardım almanız veya yeni ekran kartını onarmanız veya takmanız gerekebilir. eğer pencereler beta yazılım sorunlara neden oluyor ve hata mesajları veriyor veya beklenmedik bir şekilde kapanıyor.

Sisteminizi yeniden başlatın, geçmişte etkili olduğu kanıtlanmış anti-virüs çalıştırarak bilgisayarınızı tarayın. Sorun devam ederse, kişisel bilgisayarınızı biçimlendirin ve Windows’u kurtarılabilir kompakt diskten yeniden yükleyin. Harici aygıtı çalıştırmayla ilgili herhangi bir sorun varsa, sürücüleri doğru bir şekilde yükledikten sonra güncellemeyi deneyin. Platformla uyumlu olduklarından ve doğru takıldığından emin olun Bilgisayar kaplumbağa hızıyla hareket ediyorsa, sabit sürücüleri temizlemeniz, önbelleklemeniz, diskleri ayırmanız, sisteminizi ara sıra taramanız, kayıtları temizlemeniz ve masaüstünüzü kullanılmayanlardan kurtarmanız gerekir. simgeler.

Belki fiziksel RAM’in boyutunu artırmak da yararlıdır. İnternetiniz yavaş çalışıyorsa kabloları düzgün takın, güvenlik duvarının gerekli uygulamayı engellemediğinden emin olun, eğer öyleyse ayarları değiştirin ve uygulamaların engellemesini kaldırın. Optimize edilmiş hız için geçici İnternet dosyalarınızı ve çerezlerinizi temizleyin

Bu ipuçlarını takip ederek, yalnızca sisteminizde büyük bir sorun olduğunda, yalnızca kaynaklarınızı koruyarak profesyonellere danışmanız gerekecektir.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir