Tuesday, January 25th, 2022

Bağış Toplama için Doğru Çevrimiçi Yardım Kuruluşu Yönetim Yazılımını Nasıl Seçersiniz?

Birkaç on yıl önce hayır kurumu yönetimi yazılımı, sadece kar amacı gütmeyen kuruluşların üyelerini yönetmek için bir araçtı. Bugün senaryo farklı; piyasada bulunan birçok yazılım hem üyelerin yönetimi hem de kaynak yaratma stratejileri için kullanılabilir.

Bağış için çevrimiçi bir platform görevi görebilecek bir sistem seçmek, özellikle teknoloji konusunda bilgili bir kişi değilseniz, sıkıcı bir iş olabilir. Çevrimiçi yardım yönetimi yazılımındaki en son trendleri ve güncellemeleri bilmiyor olsanız bile, bazı önemli soruların cevaplarını alarak ideal yazılımı satın alabilirsiniz.

Bağış toplamak için hayır kurumu yazılımı satın almadan önce göz önünde bulundurmanız gereken sorular şunlardır:

  • Ödeme Süreci Bağışçılar İçin Güvenli Olacak mı?

Çevrimiçi bağış toplamanın temel amacı, yalnızca bağışçılardan fon almak değil, aynı zamanda bu fonları ihtiyacı olan kişilerin gelişimi için kullanmaktır. Hayır kurumu yazılımının bağışçı hesabından para aktarma sürecini gözden geçirin. Fonun boşluklardan korunması önemlidir, yani yardım kuruluşunun teknik platformunda bir sorun olsa bile fonlar hala güvendedir.

Çevrimiçi yardım yazılımı tarafından kullanılan ödeme ağ geçidinin türünü ve bağışların nasıl saklandığını öğrenin. Ayrıca, yazılımın bağışın yapıldığı gün içinde fonları hayır kurumunun banka hesabına aktardığından emin olun.

  • Yazılım Güvenilir mi?

Satın aldığınız yazılım, hayır kurumunun temel işlevlerini yerine getirmenize yardımcı olacak; bu nedenle kurumunuza hizmet etme potansiyeline sahip olup olmadığını değerlendirmelisiniz. Hayır kurumu yazılımına kaydolmadan önce aşağıdaki noktaları kontrol edin-

1. Dünya çapında hizmet veriyorlar mı?

2. İyi bir marka imajına sahipler mi?

3. Piyasada ne kadar süredir çalışıyorlar?

4. Yazılıma kaç tane kar amacı gütmeyen kuruluş kaydoldu?

Yukarıdaki sorular, yazılımın güvenilirliği ve kalitesi hakkında bilgi toplamanıza yardımcı olacaktır.

  • Yazılım Teknolojik Gelişmelere Nasıl Uyum Sağlıyor?

Cihazlarınıza ve bilgisayarlarınıza yüklenen uygulamalarda ve yazılımlarda her gün yeni bir özellik bulacaksınız. Yardım sistemi de en son özellikleri ve güncellemeleri desteklemelidir. Bir platforma yatırım yapmadan önce sadece maliyetini değil, aynı zamanda değişen teknolojiye nasıl uyum sağladığını da göz önünde bulundurmalısınız.

Aşağıdakileri öğrenin

  • Yazılım düzenli güncellemeler gönderiyor mu?
  • Fon yaratma stratejileri konusunda size yardımcı olacak çok sayıda araç var mı?
  • Yazılım en son teknolojileri kullanıyor mu?
  • Yeni destekçilere ulaşmanıza yardımcı olacak mı?

Yukarıdaki sorular üzerinde düşünmek, yazılımın kilisenin bağış toplama süreci için hayati özellikleri destekleyip desteklemediğini bilmek için yazılımın değerlendirilmesinde size kesinlikle yardımcı olacaktır. Hayır kurumunuzun büyüklüğüne ve işleyişine bağlı olarak yazılım seçmeden önce göz önünde bulundurabileceğiniz başka faktörler de vardır.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir