Tuesday, January 25th, 2022

Apple Watch Kılık Değiştirmiş Bir Fashionista mı?

Dün Mercedes-Benz New York Moda Haftası’nda birkaç gösteriye katıldım. Lincoln Center’ın açık hava meydanında, önünden geçen moda tutkunlarının fotoğraflarını çekmeye çalışan bir sürü paparazzi vardı. Pek çok model ana pavyondan çıkıyor ve plazada poz vererek giydikleri markanın daha fazla tanıtılmasını sağlıyordu. Her yıl Los Angeles’tan New York’a kadar tüm büyük şehirlerde Moda Haftası düzenleniyor. Her gün tasarımcılar, basın ve ünlüler ooh ve aah en son ve en büyük modalar, çoğu ana akım alıcı için ulaşılamaz ve bazıları asla pazara ulaşamaz. Bazı tasarımlar, Cenevre Otomobil Fuarı’ndaki bir konsept otomobil gibi tamamen hayal ürünüdür.

Apple teknolojisi söz konusu olduğunda, bunu yalnızca 18 ayda bir ila iki yılda bir alıyoruz. Geldiğinde çok fazla heyecan ve beklenti var. Apple’ın sunduğu her şey, çoğunluk hemen istiyor. New York City’deki Fifth Avenue ve 58th Street’teki Apple amiral gemisinde zaten sıraya girmiş insanlar var. Bugün, yeni iPhone 6 ve 6 Plus ile birlikte Apple, Apple Watch’u piyasaya sürdü. Sadece tasarlaması ve inşa etmesi yıllar alan harika bir yenilikçi teknoloji parçası değil, aynı zamanda modaya uygun ya da en azından öyle olmak istiyor.

Apple Watch dans etti ve podyumda yürüdü. Kalabalığa donanımlarını gösterdi. Apple saati farklı malzemelerde mevcuttur: altın, çelik veya alüminyum ve farklı renklerde gelir. Saat kayışları ayrıca kişisel zevke göre kişiselleştirmeye izin veren sayısız tasarıma sahiptir. Standart kol saatlerinden farklı olarak iPhone’a bağlanır ve giyinme odası olmadan hızla değiştirilebilen birçok işleve ve yüze sahiptir. Giyim tasarımcıları tüm bunlar hakkında ne düşünecek? Yeni bir “teknoloji lüksü” türünü benimseyecekler mi? Bir dahaki sefere tasarımcı elbisesi veya takım elbise giyen birini gördüğünüzde bileklerine bakın. Apple Watch mu? Büyük ihtimalle bu bir Apple Watch ise size gösterecekler ve o anda Apple’ın lider olmak için yeni bir kategori, “moda uzmanı teknoloji” yarattığı açıkça görülecektir. Ana akıma ulaşabilir ve bir etkinlikte birden fazla giyilebilir. Apple Watch geldi. Moda Haftası’ndan tasarımcılar ne kadar sipariş aldıklarını görmek için beklerken, Apple zaten iğneye iplik geçirdi ve talep yarattı. Sadece zaman gösterecek.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir