Tuesday, January 25th, 2022

Apple Watch Bandınızı Değiştirmek İstiyorsanız İzlemeniz Gereken 4 Adım

Zaten bir Apple saatiniz varsa, zevkinize ve tercihlerinize göre kişiselleştirmek isteyebilirsiniz. İyi haber şu ki, Apple saat kayışlarını değiştirmek zor değil. Bu makalede, Apple saatinizi kişiselleştirmenize yardımcı olabilecek birkaç adımı tartışacağız.

Her şeyden önce, Apple saatiniz için normal bir saat kayışı kullanamayacağınızı unutmamak önemlidir. Ayrıca Apple saat kayışınızı nasıl değiştirebileceğinizi de tartışacağız. Daha fazlasını öğrenmek için okumaya devam edin.

Adım 1: Bandı Çıkarın

Herhangi bir özel alet kullanmanız gerekmeyeceği için bandı çıkarmak oldukça kolaydır. Bandı çıkarmak birkaç dakikadan fazla sürmez.

Öncelikle saatinizi ters çevirip alttaki ve üstteki iki küçük düğmeyi bulmalısınız. Şimdi, bandı serbest bırakmak için bir düğmeye basın. Bir kez bastığınızda, saat kayışının o kısmını dışarı kaydırmanız daha kolay olacaktır.

Adım #2: Bir Grup Seçin

42 mm ve 38 mm boyutları için tasarımların farklı olduğunu unutmamak gerekir. Bu nedenle, doğru boyutu seçmek isteyebilirsiniz.

Boyutu belirledikten sonra Apple Store’a gitmelisiniz. Ayrıca birçok resmi tasarımı kontrol edebileceğiniz bir çevrimiçi mağazaya da göz atabilirsiniz. Bu saat bantlarının tümü dayanıklıdır. Ancak, ucuz olmadıkları için onları satın almak için biraz para harcamanız gerekeceğini unutmayın.

3. Adım: Standart Bir Saat Kordonu Seçin

Apple saatinizde normal bir saat kayışı da kullanabilirsiniz. Tek yapmanız gereken bir adaptör almak. Temel olarak, bunlar yalnızca Apple’ın tescilli sistemine bağlayabileceğiniz tıkaçlardır.

Birçok farklı tasarım arasından seçim yapabilirsiniz. Bu adaptörler, harici döngüyü yerinde tutabilen küçük vidalara sahiptir. Bazı adaptörlerde ayrıca daha esnek bir teleskopik kayış bulunur.

Bu adaptörler için erkek veya unisex saatler için normal boyutta olan 22 mm’lik bir kayış kullanabilirsiniz. Üçüncü tarafların Apple saat kayışları üretmesi için herhangi bir onay sistemine gerek olmadığını unutmamak önemlidir. Bunun nedeni, bu bantların oldukça basit olmasıdır.

Adım #4: Bandı Kurun

İyi bir yedek banda sahip olduğunuzda, onu kurmak isteyebilirsiniz. Kurulum işlemine de basit denir. Tek yapmanız gereken bandı içeri kaydırmak ve yerine oturacaktır. Sadece çok fazla güç kullanmadığınızdan emin olun yoksa bir şeyler ters gidebilir.

Kısacası Apple akıllı saatinizin kayışını değiştirmek istiyorsanız bu kılavuzda anlatılan adımları uygulamanızı öneririz. Bu, en iyi kararı vermenize yardımcı olacak ve çok fazla para harcamadan grubu değiştirebileceksiniz. Umarım, bu kılavuzu faydalı bulacaksınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir