Tuesday, January 25th, 2022

Apple ne zaman kaçırdı "Teknoloji Kategorisi" Haber Medyasında?

Apple’ın dünyadaki en yenilikçi şirketlerden biri olduğu söyleniyor, ancak Apple’ın kişisel teknoloji alanında bir araya getirdiği ve ürettiği şeylerin çoğu, oralardan kaynaklanmayan teknolojilerin bir derlemesidir. Daha da ilginç olanı, muazzam sayıda makaleler, internet blogları, YouTube videoları, tweetler, TV Haberleri segmenti ve tüm bu medya enkazına ilişkin yorumlar nedeniyle kitle iletişim araçlarında yaratılan algıdır.

Gerçek şu ki, fizikte, biyoteknolojide, nano teknolojide, havacılıkta, uzayda, otomotivde ve diğer endüstrilerde Apple’ın ürettiği yeni teknolojilerin miktarını gölgede bırakan yeni keşifler var ve bunlar her gün gerçekleşiyor. Biliyorum, bir Think Tank işletiyorum ve her gün tüm bu bilgileri tarıyorum ve bugünlerde ana akım medyaya ne kadar azının ulaştığına şaşırıyorum. Ancak bu sorunun iyi bir nedeni var gibi görünüyor – izleyiciler, internet sörfçüleri ve dinleyiciler o kadar ilgilenmiyor.

Neden soruyorsun? Pekala, bunun kendilerini kişisel olarak etkilediğine inanmıyorlar – ama bu noktada yanılıyorlar, çünkü her yeni keşif hepimizi etkiliyor. Eskiden sadece Apple gibi şirketler için bir kategori vardı – buna “Kişisel Teknoloji” deniyordu ve hala Apple’ın basın bültenleri ve her ardışık eklenti, yükseltme veya yeni uygulama normal teknoloji kategorisine giriyor – aslında “gerçek teknolojiyi” – insanlık için tamamen önemli olan şeyleri ve insan ırkının ileriye doğru ilerlemesini bastırıyor.

Bu, sosyal ağ, twitter, ufacık bopperların çok ötesinde teknolojide çalışan dünyadaki şirketler, girişimciler ve gerçek yenilikçiler için gerçekten zarar verici. Ve yakında işleri yönetecek olan bu yeni nesle tüm saygımla, hayatta Apple’dan daha fazlası var. Apple’ın kişisel müzik cihazlarında, cep telefonlarında, mini tabletlerde (e-Okuyuculu) kişisel teknoloji kategorisinin zirvesinde olması ve yakında TV’mizi işgal etmesi, onu teknolojide her şeyin sonu yapmaz.

Dünyada Apple’dan çok daha fazla yenilik oluyor. Biri tüm bu yutturmacayı kapatamaz ve evet, gerçek Jobs’a ihtiyacımız var, ama belki Jobs onun tanrı olmadığını anlamalı. Lütfen tüm bunları düşünün.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir