Tuesday, January 25th, 2022

Akıllı Saatinize Bağlanıyor musunuz?

Akıllı Saat, kişisel aktivite stratejilerini genişletmeye çalışan tüketiciler arasında giderek daha popüler hale gelen giyilebilir teknolojinin ayrılmaz bir parçasıdır. Genel olarak saatler, yüzyıllardır sadece zamanı söylemek için değil, aynı zamanda yıllar boyunca farklı şekillerde geçiş yaparak saatleri yeniliğe benzersiz kılan bir moda perspektifinin bir parçası olarak var olmuştur. Hiç şüphe yok ki, insanların ve saatlerin bir topluluk olarak etkin bir şekilde gelişmek için ne kadar yakından koordine olduğunu göstermek için zamanı bilmek çok önemlidir. Saatleri tanımlamak, önceki tasarımlara kıyasla tamamen farklı bir akıllı saat fikri olurdu. Normal bir saat esas olarak zamanı gösterir ve harika görünürken, akıllı saat, teknolojiye yönelik araçların bir bileşimidir. Bazı araçlar bir adım kalori sayacı, kalp atış hızı izleme, uyku izleme içerir, bir kamera işlevi vardır ve hepsine mavi diş özelliği ve sesli komut ile erişilebilir.

Yeni saatler tanıtıldığından beri, çok amaçlı aktivite izleyici olarak yaşam tarzınıza dahil etmek için ek bir cihazdır. Elektronik ve bilgisayarlar insanları çeşitli şekillerde baskın bir şekilde etkiliyor, işte burada bir mobil işletim sistemi ve kolunuza kolayca bağlanabilen görsel bir ekran ile geliyorlar. Mini bir bilgisayar gibi mobil uygulamaları çalıştırırlar ve bir akıllı telefondan dijital bilgileri aktarabilirler. Birisi telefonları olmadan kendilerini çıplak hissettiklerinden bahsedebilir, bu nedenle akıllı bir saat, takarken takılı olması, belki de kıyafetlerden daha önemli bir araç olabilir. Ekran yaklaşık 1,5 inçtir, çok fazla yer kaplamaz, yüksek piksel çözünürlüğü vardır, bu da metinleri okumayı kolaylaştırır ve talepleri karşılamak için parlak görüntüler sunar.

Öncelikli olarak teknoloji şirketleri tarafından yapılmıştır, ancak daha yakın zamanlarda geleneksel saat yapım şirketleri, yeni gadget’ın kendi tasarımlarını üretmeye başlamıştır. Spor, sağlık, güvenlik ve uyarılar olmak üzere dört kategoriye ayrılabilirler ve hepsinin ana işlevsel yetenekleri vardır. Akıllı saat adaptasyonuna tüketici dönüşümü oldukça düşüktür, ancak üreticiler artık akıllı telefon bildirimleri almanın bir yolu olmayacak şekilde yenilik yaptıkça sürekli olarak büyüyor. Fonksiyonları koordine etmek ve sensörleri, CPU, mavi diş, vibratör, GPS, jiroskop ve grafikleri kontrol etmek için dahili bir mikro kontrol ünitesi vardır. Sensörler, bir akıllı saatin merkezinde yer alır ve her işlevi bir araya getirmek için bir araya getirmek üzere cihazın özelliklerini oluşturan veri giriş araçlarıdır.

Araştırmacılar, bir öğeye sahip olmanın bir zorunluluk olduğu konusunda hemfikirdirler, ancak yeni trend yavaş yavaş gelişiyor olsa da, sahibini rahat hissettirmek ve arzulara dayalı etkileşim kurmak için güçlü bir önem taşıyor. Makul fiyatlılar ve üreticiler arasındaki rekabet, maliyeti daha da düşürüyor ve saatlerin teknolojik yeteneklerini artırıyor. Bu nedenle, piyasadaki en son ürünler, ister modaya uygun, ister sportif veya lüks olsun, bir kişinin tercihini yerine getiriyor. Bir akıllı saatin kendi içinde bir akıllı telefon olabileceği yeni nesil teknoloji hakkında da ortalıkta dolaşan bir fikir var. Bu nedenle, maliyet açısından değil, güvenilirlik gibi bir değer ve gerçeğe dönüşen yepyeni bir fütüristik kavram gibi kişisel bir değer olarak getirdikleri bağlılığı hayal edin.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir