Tuesday, January 25th, 2022

0x0eedfade Nasıl Onarılır "Bilinmeyen Yazılım İstisnası" PC’nizde Hata

NS 0x0eedfade hatası sisteminizdeki yazılımları veya ayarları doğru şekilde işleyemedikleri zaman sürekli olarak mesaj gösteren birçok Windows PC için büyük bir sorundur. Bu hatayla ilgili sorun, özellikle bilgisayarınızın yazılımınızı çalıştırmak için ihtiyaç duyduğu çeşitli dosyaları deneyecek ve okuyacak, ancak bir şekilde ayarları doğru şekilde işlemesini önleyecek bir sorunu olacaktır. Bu sorunun sisteminizde sürekli olarak gösterildiğini fark ederseniz, PC’nizin sahip olabileceği sorunlardan herhangi birini onaracak araçları ve yöntemleri kullanarak sorunu çözebilirsiniz.

Bu hata temel olarak PC’nizdeki “yazılım”ın (genellikle Internet Explorer) okunamamasından ve yüklenememesinden kaynaklanır. Gördüğünüz sorun büyük olasılıkla şu biçimde gösterilecektir:

  • “Uygulamada 0x7c812a5b konumunda bilinmeyen yazılım istisnası (0x0eedfade) istisnası oluştu”

Bu hatanın özel nedeni, yüklemeye çalıştığınız programla ilgili bir sorun olacak olmasıdır. En yaygın sorun, “Internet Explorer”ın doğru yüklenmeyen üçüncü taraf eklentilerine sahip olmasıdır. Sorunu çözmek için önce Internet Explorer uygulamanızın sahip olabileceği üçüncü taraf eklentilerden herhangi birini devre dışı bırakmanız ve ardından Windows sisteminin kendisindeki olası sorunları düzeltmeniz gerekir.

Bu hatayı çözmenin yolu, öncelikle Internet Explorer’ın sorunlara neden olan üçüncü taraf eklentileri olmadığından emin olmaktır. Bunu yapmak için üzerine tıklamanız gerekir. “IE > Araçlar > İnternet Seçenekleri > Gelişmiş Sekmesi’ni açın > “Üçüncü Taraf Tarayıcı Uzantılarını Etkinleştir (Yeniden Başlatma Gerektir)” seçeneğinin işaretini kaldırın.. Bu, daha sonra Internet Explorer’ı bozacak veya zarar verecek başka yazılım programları olmadan yüklemenize olanak tanır; bu, çoğu sistemde 0x0eedfade hatasını durdurmalıdır. Bunun da ötesinde, Windows yüklemenizi güncelleyerek ve ardından hatalara neden olabilecek diğer programları yeniden yükleyerek onarmanız da önerilir.

Ayrıca, bilgisayarınızı taramak ve sisteminizin kayıt defteri veritabanında da karşılaşabileceğiniz olası sorunları gidermek için bir “kayıt defteri temizleyici” programı kullanmanız önerilir. Kayıt veritabanı, bilgisayarınızın çalıştırmak için kullanacağı tüm dosyaları, ayarları ve bilgileri tutan ve masaüstü simgelerinizden depolanan parolalarınıza kadar her şeyi yüklemeye yardımcı olmak için Windows tarafından kullanılan büyük bir merkezi depolama tesisidir. 0x0eedfade hatasının en yaygın nedenlerinden biri, aslında kayıt defterinin zarar görmesi ve bozulmasıdır, bu da sisteminizin çalışması gereken dosyaları doğru bir şekilde okumasını engeller. Bunun bir sorun olmadığından emin olmak için, bir kayıt defteri temizleme uygulaması indirerek, kurarak ve çalıştırarak PC’nizdeki olası kayıt defteri hatalarını onarmalısınız.

Bir cevap yazın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir