שוד מזוין מול שוד עט

היו לו מסר עז אבל החליט שהוא יבלה מתישהו עם הבנים, ישתה כמה משקאות וננסה עם פלורה לפני שיצא למשימת הלילה. הם עשו להיט גדול בלילה הקודם: איזה בנק, ששמו לא נזכר אפילו, נוקה ביסודיות. המבצע הותיר את אחד מחברי הכנופיה ואת כל פעילי הביטחון במשמרת באותו לילה; שלושה מהם; גם מת. עכשיו הם היו רחוקים מסכנה וכל מה שהם חושבים עליו עכשיו זה ליהנות: יין, נשים, סמים ומוזיקה רועשת. זו הדרך שבה הם מוציאים את השלל בלי אכפתיות מהיכן תגיע הנאירה הבאה. כך הם מראים לבעלי השלטון שגם להם היה כוח.

כעת ג’וד נתפס, נפרץ, הורשע ונידון למוות בגין שוד מזוין ורצח. ההשתוללות של הלילה הסתיימה בצורה קטלנית והמשחק היה מיועד לאדם צעיר שהיה אזרח אחראי, מצליח ושומר חוק, אבל שהחברה כפתה עליו חיי פשע ורעות, כי זה סוג החברה שהוא גדל. עד להכיר ולשרוד.

בעלי הכוח גונבים יותר ועושים יותר נזק לחברה מאשר אנשים אוהבים את ג’וד, אבל במקום להתייחס אליהם באותה צורה כפי שהם עשו לג’וד, הם זוכים לשבחים וזוכים לשבחים כ“אבות ניגריה המודרנית“, „מדינאים מבוגרים“ , „פילנתרופים“ וכו‘. עם זאת, כפי שנאמר: „כל יום הוא לגנב אבל יום אחד הוא לבעלים“, אנו רואים קצת צדק שנעשה בתקופה האחרונה באומה האהובה שלנו אך הנצורת. הרבה שלדים מסריחים בארון של מי ששלטו בפוליטיקה הניגרית בעבר המיידי ואפילו הממשל הנוכחי נחשפים כמעט מדי יום. פוליטיקאים פליליים (מושלי מדינה, שרים, DGs ו- Perm. Secs נמצאים כעת תחת תשאול על ידי ה-EFCC (נציבות פשעים כלכליים ופיננסיים).

עלינו להתמודד עם ההווה המכוער באופן ישיר ולהבטיח כי איום השחיתות יטופל באופן נחרץ כדי להשיג כל דבר. עם זאת, על כל ההתפתחויות האחרונות אנו מודים למעצמות הקיימות ומאמינות באמת ובתמים שהצדק ייעשה ושהניגרים יראו סוף סוף את היום שבו השחיתות תהיה נחלת העבר והעתיד של ניגריה והעולם יהיה אחד בהיר.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.