רשימה של אמצעי ציור ומאפייניהם

מדיית ציור

רישום הוא התהליך או הטכניקה המשמשים בעוד שהמדיום הוא החומר האמיתי המשמש ליצירת הגרפיקה. יש מגוון מדיות ציור שונות שניתן להשתמש בהן ליצירת רישומים. לכל מדיום מאפיינים שונים ומייצר אפקטים שונים. ישנן גם טכניקות ציור שונות הקשורות לכל מדיום. רבות מהטכניקות הללו נחקרות בשיעורי וידאו ארט המפורטים לעיל. (זכור שרשימה זו של שיעורי ציור מתווספת על בסיס עקבי, כך שאם שיעור אמנות או ציור אינו מופיע למעלה, ייתכן שהוא יגיע בקרוב. אז בדוק שוב לעתים קרובות).

גרפיט – המכונה לרוב עיפרון או עופרת. גרפיט הוא חומר אפרפר הזמין במגוון דרגות שונות. „HB“ נקרא בדרך כלל עיפרון מס‘ 2 והוא נמצא באמצע הציונים. עפרונות גרפיט רכים יותר נקראים עפרונות „B“ ונעים בין „B“ (רך) ל-„9B“ (רך במיוחד). עפרונות „B“ עושים בדרך כלל סימנים כהים יותר בגלל הרכות של הגרפיט. חסרון אחד בעפרונות „B“ הוא שהם נעשים עמומים בקלות. עפרונות „H“ עשויים גרפיט קשיח יותר ונעים בין „H“ (קשה) ל-„9H“ (הקשה ביותר). עפרונות „H“ יוצרים סימנים בהירים יותר אך שומרים על נקודה חדה למשך זמן ארוך יותר. הגרפיט מגיע גם בנתחים גדולים שאינם בעפרונות. גרפיט זה משמש לכיסוי שטחים גדולים של משטח במהירות.

פחם- בעוד שערך הגרפיט אפרפר, הפחם מספק שחורים עשירים וכהים ביצירת רישומים. פחם הוא חומר אורגני שרוף והוא בדרך כלל סוג של עץ. פחם מגיע במגוון סוגים שונים. פחם הגפן רך, עושה סימנים בהירים יותר ונמחק בקלות. פחם דחוס קשה יותר, עושה סימנים כהים יותר וקשה יותר למחוק. פחם מיוצר גם בצורת מקל וגם בעיפרון.

עפרונות צבעוניים- עפרונות צבעוניים עשויים ממקל פיגמנט המוחזק יחד על ידי קלסר שעווה. עפרונות צבעוניים משתנים באיכות המותג ובמחיר. הם זמינים כמעט בכל מקום.

פסטלי גיר- פסטלים של גיר הם מקלות פיגמנט אבקתיים המוחזקים יחד על ידי חומר מקשר מסטיק. ציורי פסטל גמורים בגיר יכולים להיראות כמו ציורים ולעתים קרובות מכונים ציורים.

פסטל שמן- הם מקלות צבעוניים המוחזקים יחד על ידי שמן פשתן. ניתן לדלל אותם ולהפיץ אותם באמצעות ממיסים מסורתיים לציור שמן. רישומי פסטל מוגמרים בשמן מכונים גם ציורים.

עט ודיו- דיו שמוחל על משטח באמצעות מריחת עט נחשב עט ודיו. דיו מגיע במגוון צבעים שונים וניתן ליישם במגוון עטים שונים. הבקיעה, הבקיעה הצולבת והקפיצה הן לרוב הטכניקות המשמשות ברישום בעט ובדיו.

סמנים- מרקרים משמשים בדרך כלל לעבודות עיצוב. סמנים בדרך כלל אינם קבועים, (למרות מה שכתוב על הסמן). לכן, טושים משמשים בעיצוב אופנה, עיצוב גרפי, עיצוב תעשייתי ואיור. לעתים רחוקות משתמשים בטושים למה שנחשב ל“אמנות יפה“.

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.