סרט דיסני – High School Musical 2 – הופעת בכורה ביום שישי הקרוב

אני מבוגר; אמנם לא „מתבגר“ או „טווינר“. ובכל זאת קשה להימנע מכל ההייפ בנוגע להופעת הבכורה של הסרט החדש של דיסני „High School Musical 2“ ביום שישי הקרוב בערוץ דיסני. כאשר ה-High School Musical המקורי יצא בתחילת השנה שעברה, הוא הפך לסרט להיט בתעשייה. לא הרבה אנשים יכלו לחזות מראש את ההשפעה שהייתה לסרט הזה בכל רחבי ארצות הברית. בניגוד לרוב הסרטים שכאשר הם משודרים מחדש בטלוויזיה, דירוג הנילסון שלהם פוחת עם הזמן, זה לא היה המקרה עם „היי סקול מיוזיקל“. הרייטינג למעשה גדל עם כל שידור בערוץ דיסני.

ואכן, בדיוק כמו תופעת הסרטים „טיטאניק“ בסוף שנות ה-90, כאשר ילדים בגילאי נוער, (במיוחד בנות) נהרו לתיאטרון כדי לראות את ליאונרדו דיקפריו שוב ושוב, ילדים רבים צפו ב“היי סקול מיוזיקל“ שוב ושוב. דיסני אפילו החלה לשדר את הסרט עם מילות השיר המופיעות על המסך כדי שהצופים יוכלו לשיר יחד עם המוזיקה. זה גם אפשר לשני השחקנים הראשיים של הסרט, (זאק אפרון וונסה הדג’נס, בתמונה למעלה) להפוך לאלילים למעריצים מתבגרים בכל רחבי אמריקה. ואכן אפרון, הופיעה במחזמר להיט אחר הקיץ „Hairspray“, ואני בטוח שהרבה בנות 14-18 הלכו לסרט רק כדי לראות את מר אפרון.

שחקנית אחרת בסרט, אשלי טיסדייל, (שידועה בהופעתה בתוכנית הטלוויזיה של דיסני „The Suite Life of Zach and Cody“) הוציאה את אלבום הסולו הראשון שלה. התקליטור „היי סקול מיוזיקל“ גרף את מירב המכירות מכל אלבום שיצא בכל השנה שעברה בארץ. דיסני שברה את הבנק עם מכירות של מוצרי ביגוד, סרטונים, צעצועים ובובות שנרכשו על ידי מעריצי „טווינר“ של הסרט. תוכניות מוזיקה בתיכון בכל רחבי ארצות הברית הפיקו הצגות תיאטרון של הסרט הזה. מי היה „חושב את זה“, כמו שנאמר?

למעשה עם הכוח, העוצמה וההשפעה שיש לרשת דיסני, במיוחד עם ילדים מתחת לגיל 14; אולי זה לא כל כך מפתיע שתופעת „היי סקול מיוזיקל“ התפשטה כמו וירוס ברחבי הארץ הזו. דיסני ידועה בהפקת סרטים שמתאימים לילדים. הורים לא צריכים לדאוג שילדיהם יצפו במשהו ברשת שיתברר כמביך; שפה גרפית, אפילו רמז למין, דיאלוג מטורף, אלימות וכו‘, אסורים בהחלט, כמובן על ידי הרשת. לנושא המקורי „היי סקול מיוזיקל“, שמיזג את ההשפעות של מוזיקה, ספורט, ריקוד וסיפור אהבה בדירוג G בין שני תלמידי תיכון, היה מסר חשוב מאוד שכולם יכולים להתייחס אליו.

המסר הזה היה שאם יש לך חלום בחיים, אל תאפשר לשום דבר למנוע ממך לשאוף להגשים את החלומות האלה. דמותו של זאק אפרון הייתה שחקן כדורסל כוכב בקבוצת בית הספר שלו. אביו היה מאמן הקבוצה ותובע מבנו בעיסוקיו האתלטיים. אבל דמותו של אפרון השתוקקה גם לשיר, ולהיות בהפקה המוזיקלית השנתית של התיכון. הצעיר אף היה מוכן למקם את מעמדו כדמות בהפקה המוזיקלית לקראת תפקידו בקבוצת הכדורסל; למורת רוחו של אביו/מאמנו. אני מאמין שהמסר היה שאדם, (תלמיד תיכון בן 16 במקרה הזה) צריך להאמין בעצמו, (או בעצמו) ולהיות מוכן ללכת בעקבות החלומות שלו (או שלה); מבלי להיות מושפע או אנוכית על ידי אחרים.

כפי שציינתי למעלה, מעניין היה לציין כיצד לסרט המקורי „היי סקול מיוזיקל“ הייתה השפעה כזו, אפילו בקרב תלמידי תיכון בארץ זו. בעידן בו תלמידי תיכון רבים במהלך העשור הזה נודעו כמעריצי ראפ והיפ הופ, (יחד עם המילים הגנאי שלהם והשפלת הנקבות שלהם), העיתון USA Today פרסם לפני מספר שבועות כתבה בעמוד הראשון. על המחזמר/סרט של דיסני. מאמר זה דן בהשפעה החיובית שהסרט יצר באמריקה, וכיצד התקליטור המקורי שיצא בשנה שעברה גימד את המכירות של כל שאר הראפ ומוזיקת ​​מוזיקה דומה מאותו ז’אנר. אכן, אלבומי הראפ שיצאו במהלך שנת 2006 ירדו באופן משמעותי מכיוון שילדים רבים בגיל תיכון בחרו להשקיע את כספם באלבום מסרט של דיסני. אני מקווה שאני לא נאיבי להאמין שאולי ילדים בגיל העשרה שולחים מסר ל“50-סנט“ של העולם. המסר הוא שמתבגרים רבים בגילאי 12-17 נכבים לפתע על ידי ראפ מדורג X, מילים גסות ומילים למוזיקה שמציגות נשים כאובייקטים מיניים; ושהנשים הללו ינוצלו והתעללו על ידי גברים.

על זה אני אומר: לך „היי סקול מיוזיקל“!! אפילו כמבוגר, סביר להניח שהטלוויזיה שלי תכוון לערוץ דיסני ביום שישי הקרוב ב-20:00. – כאשר הסרט „היי סקול מיוזיקל 2“ יוצא לראשונה. הייתי צופה בזה בכל עת בהופעת ראפ שבה האמן המוצג פולט כל מילת קללה המוכרת לאנושות בעת ביצוע השירים שלו!

Previous Post
Next Post

Schreibe einen Kommentar

Deine E-Mail-Adresse wird nicht veröffentlicht.